Фото — з відкритих джерел
Міноборони Азербайджану заявило про досягнення домовленості про призупинення “антитерористичних заходів” у Нагірному Карабаху. Так звана влада вирішила скласти зброю та вивести свої війська з регіону.
Джерело: Міноборони Азербайджану
У Нагірному Карабаху вирішили припинити вогонь
Міністерство оборони Азербайджанської Республіки повідомляє, що з урахуванням звернення представників вірменських жителів Карабаху, яке надійшло через російський миротворчий контингент, досягнуто домовленості щодо призупинення антитерористичних заходів.
Зокрема, у Міноборони зазначили, що домовились про такі умови:
- Розташовані в Карабаському районі “формування збройних сил Вірменії та незаконні вірменські збройні формування” складають зброю, залишають бойові позиції і військові пости та повністю роззброюються. Підрозділи збройних сил Вірменії залишають територію Азербайджану, незаконні вірменські збройні формування розформовуються.
- Паралельно здаються все озброєння і важка техніка.
- Реалізація вищевказаних процесів забезпечується в координації з російським миротворчим контингентом.
До слова, у заяві інформаційного центру невизнаної республіки йдеться про те, що було досягнуто домовленості про повне припинення бойових дій з 13:00 20 вересня 2023 року.
Досягнуто угоди про виведення підрозділів, що залишилися, і військовослужбовців ЗС Вірменії, розформування та повне роззброєння “збройних формувань армії оборони Нагірного Карабаху” та виведення важкої техніки та озброєнь з цієї території, — йдеться в повідомленні.
У Нагірному Карабаху так звана влада заявила, що представники місцевого вірменського населення зустрінуться з владою Азербайджану у місті Євлах 21 вересня 2023 року.
Азербайджан оголосив військову операцію в Нагірному Карабаху
Нагадаємо, що 19 вересня у Міноборони Азербайджану повідомили про початок у Карабаху антитерористичних заходів локального характеру.
За інформацією відомства, «у рамках заходів із застосуванням високоточної зброї на передній лінії та в глибині виводяться з ладу позиції формувань збройних сил Вірменії, їх довготривалі вогневі точки, а також бойові засоби та об’єкти військового призначення».
У Баку кажуть, що «громадянське населення та об’єкти громадянської інфраструктури не є цілями, з ладу виводяться лише легітимні військові цілі».
У Степанакерті (азербайджанська назва – Ханкенді) лунала повітряна тривога. Місцева влада повідомляла про «масований обстріл».
Азербайджан заявив, що вірменські сили у Карабаху мають здатися для припинення бойових дій, а місцева влада саморозпуститися.
Нагірний Карабах вважається міжнародно визнаною частиною Азербайджану, проте населений переважно вірменами.