Фото — з відкритих джерел
Латвійська компанія Lesta-M в обхід міжнародних санкцій забезпечувала російських виробників зброї чипами та мікросхемами. Їх використовували, зокрема, для виробництва балістичних ракет “Іскандер”.
Джерело: ISW
Компанія Lesta-M співпрацює з РФ
Як зазначає Інститут дослідження війни, латвійська компанія Lesta-M була ключовим імпортером мікроелектроніки в Росію з початку повномасштабного вторгнення в Україну.
Зокрема, в обхід санкцій мікроелектроніку продавали Науково-дослідному інституту електронних приладів, який розробляє російські ракети “Іскандер” і перебуває під санкціями США. Також чіпи від Lesta-M отримував Іжевський електромеханічний завод “Купол”, що розробляє зенітно-ракетні комплекси “Тор-М2Е”.
Водночас станом на сьогодні в збитих російських ракетах мікроелектроніку латвійського виробництва ще не знаходили.
До клієнтів Компанії Леста-М також належать: “Уфімське приладобудівне виробниче об’єднання” (випускає бортові прилади для Су-27), “Уральський оптико-механічний завод” (виготовляє оптико-локаційні станції для бойових літаків), НДІ “Полюс” ім. Стельмаха (виготовляє зброю з лазерним наведенням).
За даними джерел The Insider у ЗСУ, у збитих російських ракетах ризьких мікросхем досі не знаходили. Проте, впевнені розслідувачі, це може статися, оскільки виробництво ракетного озброєння у РФ набирає обертів.
Дві компанії з Фінляндії продавали РФ електроніку
Дві компанії з Фінляндії – Luminor та Siberica – постачали до Росії електроніку, попри санкції. Проти виконавчого директора цих фірм Габріеля Теміна відкрито справу. Він підозрюється у скоєнні тяжких економічних злочинів.
У порушенні санкційного режиму Luminor і Siberica викрив Мінфін США. Через це компанії вже потрапили під американські санкції. Персональні санкції введено проти самого Теміна, а також громадянки Естонії Катрін Естер Темін, яка обіймала керівну посаду в Siberica.
Мінфін США пояснили, що Luminor та Siberica постачали російським компаніям електронні вироби. Це камери для безпілотників, літієві батареї та високопродуктивні оптичні фільтри.