© Getty Images Компанія поступово збільшує кількість преміальних функцій, доступних без підписки.
Американський стартап в галузі штучного інтелекту Anthropic відкрив функцію пошуку в інтернеті для всіх користувачів його сервісу Claud. Раніше таку можливість мали лише власники платної підписки на цей популярний чатбот. З доступом до інтернету штучний інтелект дає більш точні та вичерпні відповіді і працює якісніше, пише Engadget.
Вебпошук у платних версіях Claud з’явився у березні цього року. А доступ для користувачів безкоштовної версії розробники відкрили сьогодні, 28 травня. Також розробники проводять бета-тестування голосового режиму для смартфонів. Це дасть змогу ставити завдання штучному інтелекту Claud, розмовляючи з ним. Платформа отримає п’ять голосових опцій, а також зберігатиме стенограми розмов із власником.
Загалом у травні Anthropic представив кілька нових продуктів. Вони запустили дві нові моделі штучного інтелекту. Claude Opus 4 може працювати автономно від господаря фактично цілий робочий день. Йому можна ставити складну задачу і він її виконуватиме навіть тоді, коли це вимагатиме тисяч окремих кроків. Розробники хочуть на основі Opus 4 створювати агентів штучного інтелекту. Це цифрові помічники, які можуть виконувати різні завдання без постійного нагляду людини. Нова версія моделі штучного інтелекту Claude Sonnet 4 буде корисна у першу чергу програмістам, оскільки вона легко переключається із складних задач на швидкі і короткі. Він також може використовувати паралельно одразу кілька інструментів. Sonnet 4 доступний для всіх користувачів, незалежно від передплати. Microsoft робить Sonnet 4 моделлю за замовчуванням для нового агента кодування, який пропонується через GitHub Copilot.
Процеси із вдосконалення штучного інтелекту і перевірки його на безпечність відбуваються одночасно. Нещодавно незалежні тестери виявили, що низка популярних моделей самовільно відмовляються вимикатись на вимогу. Найупертішим виявився ChatGPT від OpenAI.