Фото: flickr.com
Вперше з 1980-х років американський Атомний підводний човен з балістичними ракетами (ПЧАРБ) відвідав Південну Корею у вівторок, 18 липня, коли союзники розпочали переговори щодо координації своїх дій у разі ядерної війни з Північною Кореєю.
Джерело: Reuters
США та Південна Корея обговорили координацію дій у разі ядерної війни з КНДР
Координатор Білого дому з питань Індо-Тихоокеанського регіону Курт Кемпбелл підтвердив рідкісний візит до Південної Кореї, який очікувався після того, як про нього було оголошено у спільній декларації саміту між президентом Південної Кореї Юн Сок Йолем і лідером США Джо Байденом у Вашингтоні в квітні.
У той час, як ми говоримо, американський атомний підводний човен сьогодні заходить у порт Пусана. Це перший візит американського атомного підводного човна за останні десятиліття, — сказав Кемпбелл журналістам на брифінгу в Сеулі, де він брав участь у першому засіданні Консультативної групи з ядерних питань із південнокорейськими офіційними особами.
Про створення групи, покликаної краще координувати ядерну відповідь союзників у разі війни з Північною Кореєю, також було оголошено під час квітневого саміту на тлі активізації закликів у Південній Кореї до створення власної ядерної зброї — кроку, проти якого виступає Вашингтон.
Північна Корея, яка минулого тижня провела випробувальний запуск міжконтинентальної балістичної ракети, засудила Консультативну групу з ядерних питань за “відкрите обговорення використання ядерної зброї” і застерегла від планів союзників збільшити демонстрацію військової сили, включаючи візит підводного човна.
Кемпбелл сказав, що прибуття підводного човна є проявом американської прихильності до оборони Південної Кореї.
Реакція КНДР на військові навчання США та Південної Кореї
У березні державні північнокорейські ЗМІ повідомили, що у КНДР нібито 800 тис “працівників Ліги молоді та студентської молоді по всій країні палко звернулися з петиціями про вступ до лав Народної армії”.
Причиною вступу майже мільйона людей до армії у Північній Кореї назвали провокації США та Південної Кореї, які “агресивно порушують суверенітет та інтереси безпеки КНДР”.
У відповідь на 11-денні військові навчання США та Південної Кореї, КНДР провела військові випробування двох стратегічних крилатих ракет типу “Хвасал-1” і “Хвасал-2”, і нового підводного ядерного дрону, який здатний створити надмасштабне радіоактивне цунамі.
Під час навчань північнокорейські військові також провели випробування крилатої ракети з тестовою боєголовкою, що імітує ядерну.