Фото — скріншот
США готують санкції проти Киргизстану через поставки заборонених технологій та зброї до Росії.
Джерело: The Washington Post
США готують санкції проти Киргизстану
Так, біля кордону між Казахстаном і Киргизстаном митники перехопили партію безпілотників — це були китайські агрокоптери DJI Agras T-30, які придбала киргизька фірма, що планувала перепродати їх компанії в Росії. Партію з 14 дронів перевозили сушею через Казахстан, але через відсутність належних експортних документів митники звернули на них увагу.
За словами двох американських чиновників, низка американських і європейських посадовців їздили до Киргизстану, щоб змусити країну припинити торгівлю із Росією. Санкції можуть запровадити вже цього тижня.
Звіти показують, що загальний обсяг експорту Киргизстану до Росії різко зріс у 2022 році — збільшився на 250% проти попереднього року й періоду до вторгнення.
Торгові документи початку цього року свідчать, що в лютому та березні киргизькі компанії здійснювали оптові закупівлі чутливої електроніки, зокрема спеціалізованих напівпровідників і підсилювачів напруги, на сотні тисяч доларів у китайських і південнокорейських компаній. Приблизно таку саму кількість такої ж електроніки було експортовано з Киргизстану до Росії за той же період.
За словами американського високопосадовця, Російські фірми, які отримали товар, — це переважно відомі постачальники російської оборонної промисловості.
В уламках російських ракет виявили компоненти з США, Німеччини і Японії
Як вказано в статті, під час огляду залишків російських ракет усе частіше помічають наявність західних компонентів. На першому місці перебувають США, серед яких виявлено до 81% відсотку, на другому — Швейцарія з 8%, а Німеччина та Японія мають частки по 3,5%.
Видання звертає увагу на те, що серед рештків знищених ракет були знайдені компоненти з Німеччини. Вони використовувалися в крилатих ракетах Х-101, у двох модифікаціях балістичних ракет Іскандер та у гіперзвуковій ракеті Кинджал.
Frankfuter Allgemeine Zeitung пише про серйозну занепокоєність України. Цю ситуацію для часопису прокоментував радник керівника ОП Владислав Власюк. Він вважає, що головна причина полягає в тому, що «Росія продовжує обходити західні санкції через інші країни».
Видання пише, що загалом для створення російської зброї використовувалися «матеріали чи послуги» 16 компаній з німецькою реєстрацією. Експорт потрібної продукції для РФ йшла переважно через Китай, країни Центральної Азії, країни Кавказького регіону та Туреччину. Потрібні компоненти поставляли через фіктивні компанії в транзитних країнах. А тому, пише видання, власники цієї продукції просто не могти знати, куди вона може потрапити.
Як жителям Центральної Азії виправити ситуацію
Відомий журналіст з Киргизстану Бектур Іскендер прокоментував ситуацію.
Ми з вами співучасники військових злочинів та на нашій совісті смерті українців, які гинуть від дій російської армії. Відповідальність лежить буквально на всіх нас. Зрозуміло, на тих, хто у нашій країні підтримує Росію. А також на тих, кому однаково. І навіть на тих з нас, хто Росію ненавидить, але, як ми бачимо, зробив недостатньо для того, щоб запобігти від співпраці з військовими злочинцями. Я серед них, і мені дуже соромно, — пише він.
Він запропонував декілька пунктів, які, на його думку, можуть виправити ситуацію.