фото — wikimedia.org
Західні аналітики вказують на те, що США вже долучились до нової гонки ядерних озброєнь, у якій окрім провідних гравців, таких як Росія і Китай, приймають участь і нові держави. Тож Вашингтону необхідно змінювати стратегію ядерного стримування та відмовитись від дорогих та малоефективних заходів аби уникнути поразки.
Джерело: The Telegraph
Як США можуть втратити лідерство у гонці ядерних озброєнь
Після десятиліть роззброєння ми стоїмо на зорі нової ери ядерної зброї. Роки скорочення запасів після закінчення холодної війни раптово закінчилися, оскільки Китай витрачає мільярди на нове озброєння, а розрядка між Росією та США руйнується, — зазначається у матеріалі видання.
Як стверджують автори матеріалу, наразі розміри ядерних арсеналів залежать від морально застарілих доктрин застосування ядерної зброї.
Так, стратегічні бомбардувальники є просто неефективними через те, що їх банально легко збити, але США і Росія досі мають їх у своєму арсеналі.
При цьому міжконтинентальні балістичні ракети, розміщені у шахтах, невиправдано дорогі у обслуговуванні.
У матеріалі видання підкреслюється, що сам факт наявності шахт із ракетами з ядерною боєголовкою провокує ворогів на завдання першими превентивного удару.
А для зменшення ефекту від ворожого превентивного удару логіка спонукає будувати якомога більше ракетних шахт, що призводить до ще більших видатків, — зазначають автори матеріалу.
Що може стати альтернативою традиційним носіям ядерної зброї армії США
На думку журналістів, дійсно гідною альтернативою, яка не провокує ворога на завдання першого превентивного удару, є створення мобільних наземних ракетних комплексів та підводних човнів із ядерною зброєю.
Правильно спроектований і ретельно керований атомний підводний човен, який ніколи не шукає контакту з ворогом, майже неможливо знайти, — пояснюють автори матеріалу.
Розуміючи це, Велика Британія свого часу відмовилася від стратегічних бомбардувальників, а шахтних ракет не мала взагалі.
Зараз Лондон покладається виключно на стратегічні субмарини.
Пізніше цим же шляхом пішла Франція, яка мала шахтні ракети, але позбулася їх.
У США теж були прихильники відмови від шахтних ракет, але ідея не отримала підтримки і Вашингтон досі витрачає величезні гроші на підтримку цього виду зброї.
Наземні МБР – погана ідея. США повинні приєднатися до своїх західних ядерних союзників і зосередитися на підводних човнах. США заощадили б стільки грошей, відмовившись від своїх міжконтинентальних балістичних ракет, що могли б зробити майже все, — підкреслюють автори матеріалу.
Видання зазначає, що на зекономлені гроші США могли б покращити свої системи протиракетної оборони, що значно б знизило потенційну ефективність ядерних ракетних арсеналів Росії та Китаю.
Також це значно посилить захист неядерних сил, зокрема флоту, який теж дуже важливий у глобальному військовому протистоянні.