Чим більше ми дізнаємося про наших далеких родичів, тим розумнішими вони здаються.
Новий аналіз скам’янілостей, знайдених в іспанській печері, показує, що неандертальці були здатні до абстрактного мислення ще до будь-яких контактів з Homo sapiens. Про це повідомив науково-популярний ресурс ScienceAlert.
У печері Прадо-Варгас у Бургосі було знайдено 15 невеликих морських скам’янілостей, і, на думку дослідників з Університету Бургосу та Університету Малаги в Іспанії, більшість із них мала невелику практичну цінність для доісторичних людей.
CaveMap.jpg (223 KB)
Отже, ці скам’янілі морські істоти, швидше за все, були предметами колекціонування, навмисно зібраними первісними людьми без очевидної користі. На думку дослідників, це вказує на їхню здатність до абстрактного мислення, спроможність мислити за межами поточного та безпосереднього досвіду, що є ключовою рисою інтелекту сучасної людини.
Відтак можна зробити висновок, що колекціонування та пов’язане з ним абстрактне мислення були присутні у неандертальців ще до появи сучасних людей.
Дослідники кажуть, що чим більше ми дізнаємося про наших далеких родичів, тим розумнішими вони здаються.
Це не перший випадок, коли неандертальці збирали предмети, які не є знаряддями праці, але цей вилов більший, ніж попередні знахідки. Зібрані приблизно 39 800–54 600 років тому, скам’янілості залишають багато питань.
FossilDig1.jpg (132 KB)
Дослідники припускають, що вони мали декоративну цінність, використовувалися в обміні, надавали групі культурної ідентичності чи навіть могли бути іграшками для дітей.
Незалежно від мотивів їхнього колекціонування, на думку вчених ці скам’янілості можна розуміти як доказ художнього інтересу чи цікавості до форм природи – вони не мають утилітарної мети.
Раніше група вчених дійшла висновку, що неандертальці мали більш високий рівень розумового розвитку, ніж вважалося раніше, після того, як виявила багатокомпонентний клей у знарядь праці віком у 40 тисяч років.