Україна втратила Василя Чорношкура – народного артиста,майстра слова

Помер народний артист України Василь Чорношкур

© Херсонський театр імені Миколи Куліша / Facebook Актор театру і кіно, майстер художнього слова, диктор Українського радіо,  популярний ведучий дитячої передачі “Вечірня колисанка” – справжній народний артист.

Помер народний Артист України Василь Чорношкур. Про це повідомив на сторінці у Фейсбуці Херсонський театр імені Миколи Куліша і Українське Радіо.

“Пішов у вічність народний артист України Василь Чорношкур Ми щиро вдячні за роки роботи в нашому театрі й окремо – за підтримку у виставі «Лишатися (не) можна…».

Світ втратив неймовірну людину… Висловлюємо співчуття рідним та близьким… Херсонський глядач завжди памʼятатиме Ваші неймовірні образи на сцені Херсонського театру Куліша”.

Василь Андрійович Чорношкур народився у Запоріжжі. Акторську освіту отримав у Київському державному  інституті театрально мистецтва імені І. Карпенка-Карого, а після закінчення вишу почав працювати у Херсонському обласному академічному музично-драматичному театрі ім. М. Куліша, де й прослужив понад сорок років. 

А ще, талановита людина, він поєднував акторство з викладацькою діяльністю – був професором Херсонського державного педагогічного університету.

У 2001 році отримав звання народного артиста України.

Після виходу на пенсію переїхав до Києва, але то був умовний “заслужений відпочинок”: актор театру і кіно, майстер художнього слова, диктор Українського радіо,  популярний ведучий дитячої передачі “Вечірня колисанка” на Радіо Культура, яку пам’ятають і люблять донині дорослі і малі, він був затребуваний і 

Переїзд до столиці допоміг акторові познайомитися з мистецтвом радіо та кіно. Фільмографія: “Вікно життя”, “Лікар Ковальчук”, “Чуже життя”, “Кріпачка”, “Опер за викликом”. Фільм “Це я”, в якому Василь Чорношкур знімався, отримав спеціальний приз на Міжнародному кінофестивалі в Анкарі (Туреччина) і Гран-прі та приз за музичне оформлення в Луканії (Італія). Знявся в декількох серіалах, один із них “Опер за викликом”.  

Про нього можна сказата: назавжди запам’ятався молодим, світлим душею, Майстром.

Нагадаємо, на початок 2025 року війна забрала життя 146 українських митців та 95 медійників. Ці дані не лише про масштаби втрат, а й нагадують про трагічні сторінки нашої історії. Так само як у 20-х — на початку 30-х років ХХ століття сталінський режим знищив покоління українських митців, так і сьогодні росія цілеспрямовано нищить культурну еліту України. 

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *