Огляд «Війна в Україні за тиждень» з 4 по 10 листопада 11.11.2024 07:00 Укрінформ Дональд Трамп обраний 47 президентом США. В Україні воєнний стан продовжено до 7 лютого 2025 року. Дрони-камікадзе ГУР вперше вдарили по кораблях РФ у Каспійську ГОЛОВНЕ ЗА ТИЖДЕНЬ
Кандидат від Республіканської партії Дональд Трамп став обраним президентом Сполучених Штатів. Президент США Джо Байден привітав його з перемогою та обговорив процес передачі влади. Новообраний президент США прийняв запрошення чинного лідера Джо Байдена зустрітися у Білому домі.
КОМЕНТАР: Володимир Огризко, глава МЗС у 2007-2009 рр., керівник Центру досліджень Росії: «Трамп є підприємцем – у мозку, у своєму світобаченні. Кожне питання, яке перед ним стоїть, він трансформує у те, а чи заробить він щось на цьому… Зараз нам треба запропонувати Трампу конкретний і чіткий план про те, скільки може заробити американська економіка, працюючи на інтереси Сил оборони України… Якщо ми це зробимо – тоді Трамп буде нашим союзником і партнером».
6.11 Президент Зеленський провів телефонну розмову з Дональдом Трампом. Лідери двох держав домовилися підтримувати тісний діалог і розвивати співпрацю – Укрінформ. В МЗС України повідомили, що розмова Президента України та Дональда Трампа в перший день після перемоги на президентських виборах у США свідчить, що обидві сторони цінують спільне стратегічне партнерство.
КОМЕНТАР: Дмитро Левусь, директор Центру суспільних досліджень «Український меридіан»: «Це абсолютно логічний крок з боку України. Ба більше, це сигнал, що всі декларації про те, що країна готова працювати з будь-якою американською адміністрацією, є абсолютною правдою… Вони (Зеленський і Трамп, – ред.) мають персональний контакт, це підтверджується телефонною розмовою. Президент України відмітив роботу команди Трампа і його родини, тобто це уже неформальний контакт, що дуже важливо».
6.11 Президент Зеленський підписав закони закон про продовження мобілізації та воєнного стану до 7 лютого наступного року.
9.11 Адміністрація чинного президента США Джо Байдена вирішила дозволити американським оборонним підрядникам працювати в Україні для обслуговування і ремонту озброєнь, наданих Пентагоном.
7.11 Президент на відкритті саміту Європейської політичної спільноти у Будапешті сказав, що Україна сподівається, що Сполучені Штати стануть ще сильнішими за президенства Трампа і саме така Америка потрібна Європі. Також Україні потрібна достатня кількість зброї, а не підтримка у переговорах із РФ. На полях саміту Зеленський зустрівся з президенткою Молдови, прем’єр-міністром Великої Британії, президентом Франції та генсеком НАТО.
5.11 Після оновлення на картах Google зʼявились численні знімки української оборонної інфраструктури, однак компанія погодилась розвʼязати питання тільки після публічного розголосу 7.11 Google виправив ситуацію з картами. Військові об‘єкти та системи більше не відображаються.
До Українського легіону – військового підрозділу, що нині формується у Польщі з-поміж українських добровольців, які проживають за кордоном – станом на початок листопада подано понад 500 заявок із 30 країн світу.
ВІЙНА ВИГЛЯДАЄ ТАК
04.11/ Інтерв’ю Командири нашої перемоги Медведюк: По той бік немає людей, ворог гірший за звіра
04.11/ Шортс_Коваленко: Позиції українських військових у відкритому доступі – це питання нацбезпеки
04.11/ Сюжет: «Люди їдуть в нікуди, хочеться їх підтримати», – провідниця вагона потяга «Херсон-Краматорськ»
06.11/ Інтерв"ю Станція Краматорськ: «Дипломат» про причини СЗЧ, мету Курської операції і корупцію при мобілізації
07.11/ Долгов: Адміністрації Байдена і Трампа мають час підготуватися до складного порядку денного
04.11/Литва передала Україні партію обладнання у рамках коаліції з розмінування в Києві
7.11/ Наслідки падіння уламків російського дрона у Солом`янському районі столиці
07.11/ У Запоріжжі російський КАБ влучив у багатоповерхівку
08.11/ В Ужгороді відкрилася виставка картин дружин та матерів полеглих захисників
08.11/ Прем`єрний показ кінострічки «Буча» в Івано-Франківську
9.11/ Наслідки російської дронової атаки в Одесі
НА ФРОНТАХ
Верховний головнокомандувач 4.11 провів засідання Ставки, де розглянули ситуацію на ключових ділянках фронту, заслухали доповідь по Курській операції та обговорили виробництво дронів.
Атаки по РФ
10.11 Сили оборони України завдали вогневого ураження по складах із боєприпасами 1060-го центру матеріально-технічного забезпечення у Брянській області РФ – зафіксовані щонайменше 8 вибухів і дві точки загоряння й ознаки вторинної детонації. За даними ЦПД, на підірваних складах були також ракети до реактивних систем залпового вогню та керовані авіаційні бомби.
6.11 Дрони ГУР МОУ атакували порт у російському Каспійську. Дрони-камікадзе вперше уразили ворожі кораблі у Каспійському морі. Відстань від держкордону України до обʼєкта ураження становить близько 1500 кілометрів. Унаслідок ударів БпЛА уражень зазнали щонайменше два об’єкти у місті Каспійськ, що в республіці Дагестан – йдеться, імовірно, про ракетні кораблі «Татарстан» та «Дагестан», а також пошкоджень, можливо, зазнали малі ракетні кораблі проєкту 21631.
10.11 було атаковано місце базування розрахунків ППО по лінії Аеропорт Маріуполя – с. Бердянське. Пролунало щонайменше 4 вибухи. Після спрацювання ППО ворога зафіксовано пожежу в районі аеропорту. Попередньо уражено один з розрахунків ППО.
9.11 дрони СБУ та ССО уразили Алексінський хімічний комбінат у Тульській області РФ, що входить до корпорації «Ростєх» та виробляє боєприпаси, порох і матеріали для російського ВПК – Укрінформ. О 13:10 на об’єкті, який вразили дрони СБУ та ССО, зафіксували додатковий вибух. Завод зупинено, персонал евакуйовано.
За атакою безпілотників на НПЗ в російському Саратові стоїть ГУР. У ГУР підтвердили, що спецоперація була успішною.
Бойові дії
Головком Сирський повідомив, що у жовтні українські дрони знищили та уразили понад 52 тисячі російських цілей. З них окремої уваги заслуговують 129 артилерійських систем, 221 одиниця ворожого радіообладнання та понад 4 тисячі живої сили ворога.
У Курській області росіяни за жовтень втратили сім бронетранспортерів, сім бойових машин піхоти, один бронеавтомобіль «Тигр» і п'ять танків Т-72. Станом на 6.11 російські окупанти на Курському напрямку втратили понад 20,8 тисячі осіб, зокрема 7905 убитими, понад 700 російських військових узято в полон.
За даними New York Times, РФ зібрала 50 тис. своїх і північнокорейських військових для наступу на Курщині.
З 1 листопада навчальні центри всіх складових ЗСУ перейшли на програму проведення базової загальновійськової підготовки з терміном навчання 1,5 місяця замість 30 днів, як було раніше.
За три останні місяці Росія застосувала по Україні 4300 ударних БпЛА типу Shahed та безпілотників інших типів. Підрозділам ППО Сил оборони України вдалось збити 3063 БпЛА, що становить 71% від загальної кількості.
10.11 Сили спеціальних операцій ЗСУ в результаті успішних дій у тилу ворога на території Курської області ліквідували 14 військовослужбовців РФ, ще трьох узяли в полон.
5.11 Міністр оборони Рустем Умєров підтвердив, що ЗСУ вступили в бій з північнокорейськими військами вперше після того, як Пхеньян відправив їх на допомогу Росії. За оцінками Сполучених Штатів, російське керівництво спрямувало 10 тисяч військових з Північної Кореї, до Курської області, неподалік від кордону з Україною.
4.11 У Курській області щодня фіксують до 1000 «прильотів». Росіяни під «нуль» стирають свої населені пункти.
10.11 на Харківщині у районі населеного пункту Кругляківка на Куп'янському напрямку українські десантники розбили підрозділ танкового полку РФ – знищили 120 окупантів.
Станом на 4.11 попри регулярні штурми окупантів, у них нині немає просування в містах Торецьк та Часів Яр Донецької області.
За даними War Mapper, російські загарбники за останні два місяці захопили понад 1000 кв. км українських територій. Станом на кінець жовтня Росія контролює 17,95% території України, включаючи Крим та частини Донеччини й Луганщини, окуповані до 2022 року.
Т.в.о. начальника управління комунікацій Командування Повітряних сил Юрій Ігнат сказав, що дешеві безпілотники-приманки без боєголовок, які перевантажують нашу протиповітряну оборону, становлять майже половину всіх російських БПЛА, випущених по Україні.
КОМЕНТАР: Олександр Коваленко, військовий оглядач групи інформаційний спротив: «У дронах-приманках (дешевих, практично зроблених з пластику, пінопласту, – ред.) окупанти розміщують кустарні «лінзи Люнеберга», що імітують собою об’єкт, схожий на дрони-камікадзе Shahed-136. І допоки не зіб'єш, то не зрозумієш, а особливо вночі, що це – «Шахед» чи дрон-приманка. Саме тому ми знаходимось в ситуації, коли по Україні кожного місяця запускається 2 тисячі дронів, як-от було в жовтні. І серед цих 2 тисяч у статистиці наявні не лише камікадзе, а й ці приманки, ідентифікувати які оперативно досить складно».
Російські окупанти зазнають у Курській області колосальних втрат, їм не вдається протиснути нашу лінію оборони. Наша лінія оборони не посувається, а залучення Росією північнокорейських військ не вплинуло психологічно на українських військових.
На Времівському напрямку на Донеччині ворог застосовує броньовану техніку для транспортування штурмових груп.
На Харківщині ворог атакує переважно піхотою, накопичує сили та засоби, завозить боєкомплект, техніку, їжу, тепле спорядження, паливно-мастильні матеріали.
6.11 бійці 47 окремої механізованої бригади взяли в полон російського солдата з 155 бригади морської піхоти тихоокеанського флоту на території Курщини, який, з його слів, був свідком страти воїнів Сил оборони.
7.11 росіяни використовують велику кількість дронів та практично весь можливий транспорт, який лише може їздити для просування на Курахівському напрямку.
7.11 на війні в Україні знищено генерал-майора Павла Клименка, який командував 5-ю окремою мотострілецькою бригадою імені Олександра Захарченка (колишній батальйон «Оплот» «ДНР»).
Міністерство оборони України кодифікувало та допустило до використання у війську вітчизняний бронеавтомобіль UAT-TISA.
У Збройних силах очікують, що росіяни найближчим часом розпочнуть штурмувати українські позиції на одній із ділянок фронту. Найбільш «небезпечними» є Времівський напрямок і район Гуляйполя. За даними нашої розвідки, окупанти проводять повітряну та інженерну розвідку. Деякі штурмові групи переміщенні на передові позиції.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі сказав, що у жовтні втрати російських загарбників у живій силі на полі бою в Україні сягнули нового максимуму. Середньодобові втрати росіян (вбитими і пораненими) у жовтні склали 1 354 особи за добу – The Telegraph.
ТИЖДЕНЬ В ЦИФРАХ І КАРТИНКАХ
Внаслідок обстрілів російськими окупантами з 04.11 по 10.11 Донецької, Херсонської, Чернігівської, Дніпропетровська, Запорізької, Миколаївської, Сумської та Харківської областей 15 людей загинули, 67 отримали поранення.
НАСЛІДКИ ВІЙНИ
Втрати. Воєнні злочини
РФ погодила візит Головному омбудсману Туреччини Шерефу Малкочу, який, як і в Україні, відвідає місця, де утримуються військовополонені. Дата його візиту поки лишається невідомою.
Станом на 1 листопада 2024 року, від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну через ворожі міни та вибухонебезпечні залишки війни постраждало 1 068 осіб.
У жовтні ворог 323 рази застосовував хімічну зброю проти Сил оборони.
В Україну повернули тіла 563 полеглих захисників. Під час останніх репатріаційних заходів української журналістки Вікторії Рощиної, яка померла у російському полоні, тіло не повернули.
З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну загинули 57 журналістів, серед яких 8 представляли міжнародними ЗМІ. 45 журналістів отримали поранення.
Росіяни розстріляли шістьох полонених бійців ЗСУ на Покровському напрямку, правоохоронці розпочали розслідування. 23 жовтня стався випадок (розстрілу полонених – ред.) в східній частині міста Селидове, а другий стався 1.11 поблизу смт Вишневе. В обох випадках були страчені шестеро наших захисників. Правоохоронцям вдалося ідентифікувати захисників, які загинули. Правоохоронці розслідують 49 кримінальних проваджень за фактами вбивства 124 військовополонених на полі бою.
Культура
В Україні внаслідок повномасштабної російської агресії зазнали пошкоджень 1179 пам’яток культурної спадщини, з них у жовтні – 10.
Від початку війни загинули 132 українські митці та 93 медійники – Міністерство культури та стратегічних комунікацій.
Економіка
У ремонти та відновлення пошкоджених російськими обстрілами ТЕС з початку 2024 року компанія «ДТЕК Енерго» інвестувала 2,6 млрд грн. Вкладення у ремонти та відновлення ТЕС цьогоріч очікуються на рівні 3,8 млрд грн.
УКРАЇНСЬКИЙ ТИЛ
Президент Зеленський
- у зверненні до учасників Київського міжнародного економічного форуму сказав, що одним із ключових елементів внутрішнього Плану посилення України є економічна складова;
- за результатами телефонної розмови з прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо;
- повідомив, що відправлено першу систему протиповітряної оборони NASAMS, замовлену Канадою для України;
- 5.11 провів нараду, на якій розглянули воєнні пропозиції у пунктах Плану внутрішнього посилення держави.
***
Візити до України
4 листопада до української столиці прибула глава МЗС Німеччини Анналена Бербок. Президент Зеленський обговорив із міністром закордонних справ Німеччини Анналеною Бербок ситуацію в Україні й те, як можна натиснути на Росію, щоб наблизити мир. Міністр закордонних справ Андрій Сибіга обговорив із німецькою колегою необхідність «рішучих дій» у відповідь на розміщення регулярних військ Північної Кореї в Росії. Аналена Бербок повідомила, що Німеччина надасть Україні гуманітарну допомогу на 200 мільйонів євро напередодні зими.
5.11 міністр цивільної оборони Швеції Карл-Оскар Болін під час візиту до Києва анонсував новий пакет цивільної підтримки для України у розмірі 100 млн шведських крон (9,33 млн доларів).
9.11 високий представник ЄС Жозеп Боррель прибув до української столиці в межах останнього візиту на посаді. Боррель повідомив, що країни-члени Європейського Союзу досі не досягли консенсусу щодо перенесення на територію України тренувань українських військових у межах Допоміжної військової місії Євросоюзу (EUMAM Ukraine).
***
Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак наголосив, що Україна не веде ніяких перемовин із Росією.
Міністерство закордонних справ України вважає безпідставними твердження віцепрем’єр-міністра – міністра цифровізації Польщі Кшиштофа Гавковського щодо нібито бажання Президента Володимира Зеленського втягнути Польщу у війну з Росією. Раніше віцепремʼєр Польщі Кшиштоф Гавковський розкритикував Президента України Володимира Зеленського за бажання збивати ракети і дрони Росії в українському повітряному просторі. На думку урядовця, тоді «Польща б вступила у війну з Росією».
4 листопада міністр закордонних справ України Андрій Сибіга провів чергову нараду з керівниками закордонних дипломатичних установ України у форматі ZOOM-конференції під час якої глава українського зовнішньополітичного відомства висловив невдоволення пасивністю більшості українських послів в арабських та африканських країнах. Сибіга сказав, що його вкрай здивувало питання, яке він почув у рамках свого турне країнами Близького Сходу та Африки від султана Оману та керівництва Анголи: «Чи правда, що зараз в Україні йде війна?»
Станом на 5 листопада в Україні працюють 82% котелень, до теплопостачання підключено 70% житлових будинків.
Кабінет міністрів
- ухвалив рішення про звільнення заступника міністра оборони Юрія Джигира за власним бажанням;
- схвалив нову програму для підтримки оборонно-промислового комплексу, за якою критично важливі підприємства зможуть отримати кредит до 500 млн грн, до 5 років, під 5% річних;
- вніс технічні об'єкти операторів телекомунікацій до списку, щодо яких не застосовуються графіки відключення світла.
Польоти в одному з українських аеропортів – «Львів» або «Бориспіль» – можуть відновити до кінця січня 2025 року. Забезпечити механізми страхування для авіації буде простіше, якщо літаки почнуть літати з аеропорту «Львів», але Президент Зеленський наполягає на тому, щоб першим було відкрито міжнародний аеропорт «Бориспіль».
КОМЕНТАР: Костянтин Криволап авіаційний експерт: «Як мінімум треба забезпечити концентрацію засобів ППО, як максимум – враховувати, що все одно на 100% вони не захистять і це позначатиметься на вартості перельотів. Чим більша ймовірність прильотів, тим більшою буде сума страховки. В якийсь момент страховка стає такою, що немає сенсу взагалі виконувати рейс».
Міноборони отримало перший патент на технологію виявлення ворожих FPV-дронів під назвою «Вітряк М».
Уповноважений з прав людини Верховної Ради України Дмитро Лубінець зустрівся з російською уповноваженою з прав людини Тетяною Москальковою на території Республіки Білорусь за участі Міжнародного Комітету Червоного Хреста.
Державне бюро розслідувань проводить досудове слідство щодо обставин катастрофи винищувача F-16, під час якої загинув пілот Олексій Месь, призначені 11 судових експертиз. 26 серпня 2024 року під час відбиття російського масованого ракетно-авіаційного удару загинув український льотчик Олексій Месь.
Послуга з оформлення онлайн відстрочки від мобілізації доступна в останньому оновленні додатка «Резерв+».
Воїни спецпідрозділів ГУР Міноборони України «Артан» і «Шаман», які отримали поранення під час бойових дій, взяли участь у марафоні морської піхоти Сполучених Штатів Америки.
У Києві на фестивалі «Sikorsky Challenge 2024: інновації для миру і безпеки України» представили стартапи, які здатні посилити Сили оборони України, забезпечивши технологічне домінування на полі бою.
Адміністрація Київського національного університету ім. Тараса Шевченка заборонила своїм співробітникам використовувати зі службовою метою месенджер Telegram.
Український кардіохірург Ілля Ємець увійшов у 100 найкращих фахівців світу, які спеціалізуються на лікуванні вроджених вад серця, і став почесним членом Американської спільноти кардіохірургів (US Congenital Heart Surgeons’ Society (CHSS).
Міністерство внутрішніх справ України та посольство США домовились про посилення співпраці у проведенні ДНК-експертиз та ідентифікації невпізнаних тіл загиблих для притягнення Росії до відповідальності.
ЕКОНОМІКА ВІЙНИ
Кабінет міністрів подав до Верховної Ради проєкт закону «Про Державний бюджет України на 2025 рік», підготовлений до другого читання – сайт уряду.
Експорт товарів з України у жовтні сягнув понад 3,8 млрд дол. США, що є рекордом у грошовому еквіваленті за увесь 2024 рік.
Від початку повномасштабної війни зі спецрахунку, відкритого Національним банком України на потреби оборони, перераховано майже 37,8 млрд грн, у жовтні 2024 року – понад 563,4 млн грн.
У січні-жовтні 2024 року до загального фонду державного бюджету надійшло 1,67 трлн гривень.
Міжнародні резерви України за жовтень скоротилися на 6% і станом на 1 листопада 2024 року становили 36,6 млрд доларів США.
За 10 місяців 2024 року бюджет отримав на 43,5% більше податків від виробництва та продажу лікеро-горілчаної продукції, ніж за аналогічний період 2021 року.
У межах підготовки до зими уряд України домовився з партнерами про збільшення фізичного обсягу імпорту електроенергії до 2,1 ГВт та про додатковий обсяг «аварійної підтримки».
За даними порталу EnergyMap, у жовтні 2024 року, як порівняти із вереснем, Україна зменшила імпорт електроенергії на 58% – до 181,8 тис. МВт-год. Експорт зріс у 88 разів – до 60,7 тис. МВт-год.
У жовтні споживчі ціни зросли на 1,8% до вересневого показника; річна інфляція прискорилася вже до 9,7%.
ДОПОМОГА: СОЮЗНИКИ І ПАРТНЕРИ
Велика Британія оголосила про запровадження нових санкцій проти військово-промислового комплексу РФ та підтримуваних Росією груп найманців. Це найбільший пакет санкцій проти РФ, запроваджений Британією з травня 2023 року.
Білий дім планує прискорити постачання Україні залишкових партій оборонної допомоги на тлі ризиків, що адміністрація Трампа може припинити ухвалену раніше підтримку.
Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль заявив, що не виключає надання зброї безпосередньо Україні. Рішення про постачання зброї залежатиме від «рівня залучення Північної Кореї» у війну Росії проти України.
Північноатлантична рада 8.11 рішуче засудила дії Російської Федерації та КНДР щодо небезпечного розширення російської неспровокованої агресивної війни проти України.
Франція планує відправити Україні додаткову партію далекобійних ракет SCALP та ракет Mistral для протиповітряної оборони.
Австралія надасть Україні 14 морських високоманеврених катерів RHIB з жорстким корпусом.
Європейське управління з питань запобігання зловживанням та шахрайству (OLAF) розпочало розслідування лазівки, яка дозволяє таким країнам, як Туреччина, експортувати підсанкційну російську нафту до ЄС під іншою маркою.
Німецько-французьке оборонне об’єднання KNDS передасть українській армії колісні гаубиці RCH 155 у квітні наступного року.
Литовський кабінет міністрів ухвалив рішення внести до Сейму законопроєкт, який надасть можливість суб'єктам державного управління Литви організовувати закупівлю зброї категорії А для України.
ЄС продовжив мандат військової тренувальної місії для України на два роки та виділив додаткові фонди для забезпечення її діяльності.
4 листопада канцлер ФРН Олаф Шольц заявив, що не бачить необхідності ухвалювати «нові рішення» щодо членства України в НАТО, зокрема стосовно надання їй запрошення.
У рамках нової програми «Стійке, інклюзивне та екологічно збалансоване підприємництво» (RISE) Україна підписала угоди зі Світовим банком на суму майже 600 млн доларів.
Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» запускає нову ініціативу з бюджетом $1,8 мільйона для підтримки навчання та працевлаштування українців.
4.11 За результатами підрахунку всіх голосів у другому турі виборів президента Молдови перемогу здобула чинна глава держави Мая Санду. За неї віддали свої голоси майже 930 тисяч виборців, або ж 55,33% тих, хто взяв участь у голосуванні.
КОМЕНТАР: Владислав Кульмінський, молдовський політолог, виконавчий директор Інституту стратегічних ініціатив (Кишинів): «Росія не відмовиться від спроб повернути Молдову до себе. Але це буде складніше, бо зараз вже ніхто не сумніватиметься в тому, що вибір країни – це Європейський Союз. Мені здається, що буде й відповідне ставлення з боку ЄС, вони побачили наш вибір. У цих виборах використали гроші, використали фейки, використали дезінформацію. Все, що тільки можливо. І це не спрацювало».
4.11 у Фінляндії розпочалися найбільші артилерійські навчання країн НАТО в Європі – «Удар блискавки-24», які частиною серії навчань «Динамічний фронт-25», що проводяться на території п'яти європейських країн – Фінляндії, Естонії, Німеччини, Румунії та Польщі.
8.11 Світовий банк оголосив про новий пакет підтримки для України на суму 750 млн доларів.
Варшава не передаватиме Києву МіГи, оскільки вони зараз «захищають польське небо». На наступному тижні громадськості буде представлено рапорт про військову допомогу, яку Польща донині передала Україні.
7.11 Президент ФРН Франк-Вальтер Штайнмаєр сказав, що готовий буде розпустити Бундестаг у разі, якщо той висловить недовіру канцлеру та його уряду. Напередодні ввечері канцлер ФРН Олаф Шольц заявив про те, що звільняє свого міністра фінансів, який є лідером Вільної демократичної партії, яка входила в правлячу коаліцію.
Міністерство оборони США відправило на Близький Схід додаткові 12 винищувачів типу F-15E перед очікуваною новою атакою Ірану на Ізраїль.
8.11 обраний президент США Дональд Трамп оголосив, що керівниця його передвиборчої кампанії Сьюзі Вайлз буде призначена головою апарату Білого дому.
Посол України у Великій Британії Валерій Залужний на запрошення Королівської армії Нідерландів та Бундесверу взяв участь у міжнародному семінарі з обговорення розвитку стратегічних оборонних перспектив та окреслив логіку розвитку технологій на полі бою.
ВІЙНА&ЖИТТЯ
5.11/ Український легіон: за місяць у Любліні – понад пів тисячі заявок від українців з 30 країн
ЦИТАТА: «Варто відзначити, що підготовка не відбуватиметься на базі Литовсько-польсько-української бригади (ЛитПолУкрбриг), як раніше про це писали деякі ЗМІ. Навчання вестимуть інструктори з країн НАТО. Загалом базовий курс підготовки за стандартами НАТО триватиме 35 днів. Після цього військовослужбовці, які потребуватимуть окремого вишколу по обраній спеціалізації, можуть пройти додаткову підготовку вже в інших місцях».
07.11/ Володимир Огризко, ексглава МЗС України, керівник Центру досліджень Росії: ЦИТАТА: «…працюватимемо на те, щоб Дональд Трамп був на нашому, світлому боці історії. І робити це треба саме зараз, коли тільки починає формуватися адміністрація нового президента і новий склад Конгресу. Тобто займати проактивну, а не вичікувальну позицію. Створювати нові контакти, зустрічатися, переконувати…»
07.11/ Зеки закінчуються. У Росії закривають тюрми через війну в Україні
ЦИТАТА: «Нині в колоніях і тюрмах РФ перебуває близько 300 000 – 350 000 тисяч ув’язнених. Це удвічі менше, ніж 10 років тому. Головна причина– війна в Україні».
07.11/ Трамп повертається у Білий дім: Що чекає Україну?
ЦИТАТА: «Поки невідомо, якою буде зовнішня політика адміністрації Дональда Трампа. Можна, звісно, подивитися на попередній досвід його президентства, а також передвиборчі заяви, але позицію нової адміністрації у закордонних справах визначатиме головним чином команда, яку обере новий президент. Ключовими у цьому зв’язку будуть кандидатури на посади держсекретаря США, міністра оборони, радника з питань нацбезпеки та інших високопоставлених членів Ради безпеки Білого дому».
07.11/ Відновлення польотів в Україні: як це може відбутися й коли
ЦИТАТА: «Попри військові ризики Україна не зупиняє потяги, а вони є дуже повільними на відміну від літаків. Проте всі чомусь вирішили, що авіація більш небезпечна. Це не зовсім правильно з точки зору оцінки ризиків. Тим більше, що є технології, як зробити польоти навіть у нинішніх умовах безпечними. Головне – правильно розташовані засоби ППО та розрахована страховка».
Підготувала Марина Дмитрів, Київ
Війна з Росією
Источник: www.ukrinform.ua