Фото — відкриті джерела
На переконання очільника МЗС Литви Габріелюса Ландсбергіса, перебування ПВК “Вагнера” у Білорусі створює безпекові ризики, до яких потрібно невідкладно готуватися.
Джерело: Delfi
Литва визнає небезпеку через вагнерівців у Білорусі
Шеф литовської дипломатії звертає увагу на те, що найманці Пригожина є “додатковим фактором небезпеки”, який створює нестабільність і погіршує ситуацію з безпекою.
І всі аргументи, які нам публічно кажуть: що західна розвідка має “очі” і в Білорусі, і в Росії, що вони бачать усі рухи, що ми маємо бути спокійні, нічого не станеться раптово – рух групи Вагнера показує, що речі відбуваються раптово, – наголосив глава МЗС Литви.
Окрім того, Габріелюс Ландсбергіс озвучив припущення, що Лукашенко та Путін можуть взагалі не мати контролю над бойовиками з “Вагнера”.
За його словами, це дві нестабільні держави, і важко сказати, наскільки вони контролюють ці приватні армії і що вагнерівці насправді можуть витворити.
І ми маємо дуже чітко сформулювати перший посил: це фактор небезпеки, а другий – до цього треба бути готовими, – попередив литовський дипломат.
Саме тому він пропонує почати активно готуватися до можливих загроз, а також зміцнювати військовий потенціал країни.
Що ще в Литві говорять про переміщення вагнерівців у Білорусь
Нещодавно лідер Литви Гітанас Науседа публічно визнав, що присутність бойовиків Пригожина у Білорусі є серйозною загрозою.
Однак, що цікаво, на думку литовського міністра борони Арвідаса Анушаускаса, ПВК “Вагнера” у Білорусі суттєво не змінюють безпекову ситуацію для його країни.
Як уже згадувалося раніше, ще 2 тижні тому в Білорусі офіційно оголосили про старт спільних з вагнерівцями навчань на полігоні “Брестський”, що поруч з польським кордоном.
Українська сторона заявляє, що станом на 22 липня у Білорусі знаходилися приблизно 5 тисяч бойовиків з Групи “Вагнер”.