Фото: commons.wikimedia.org
В останні тижні морська авіація Чорноморського флоту Росії взяла на себе важливу роль в операціях флоту, який намагається впоратися з паралельними погрозами на південному фланзі війни в Україні.
Джерело: Міністерство оборони Великобританії
Армія РФ задіяла стару морську авіацію у Чорному морі
Як наголошується у зведенні, військово-морська авіація приділяє особливу увагу операціям з морського повітряного патрулювання, основним завданням яких, найімовірніше, є раннє виявлення безпілотних надводних кораблів.
За даними британської розвідки, ключовим російським активом у цих операціях є літаки-амфібії Бе-12, які спроектовані в 1950-х роках і вилітають з баз в окупованому Криму.
Крім того, бойові літаки Су-24 проводять ударні операції на морі, включаючи щонайменше один недавній повітряний удар по стратегічно важливому острову Зміїний.
Оскільки перед загрозами Севастополю в Новоросійськ, швидше за все, буде перебазовано більше сил флоту, Росія намагається використовувати військово-морську авіацію для використання сил над північно-західною частиною Чорного моря, — зазначають у Міноборони Британії.
Що відомо про удари по Криму
22 вересня близько 12.00 Сили оборони атакували штаб командування Чорноморського флоту РФ.
У Міноборони РФ заявили про збиття 5 ракет і безвісти зниклого одного окупанта внаслідок удару по штабу.
Наступного дня начальник ГУР Кирило Буданов повідомив, що загинуло щонайменше 9 осіб, поранення отримали 16 осіб, серед яких є російські генерали.
25 вересня ССО повідомили, що у результаті ураження штабу Чорноморського флоту РФ у Севастополі загинуло 34 офіцера, серед них командувач Чорноморського флоту РФ Віктор Соколов. Ще 105 окупантів отримали поранення.
У ніч на 13 вересня ЗСУ нанесли удар по по судноремонтному заводу ім. Орджонікідзе, де були пошкоджені два кораблі: дизель-електричний підводний човен “Ростов-на-Дону” та великий десантний корабель “Мінськ”.
У ССО зазначили, що унаслідок ураження БДК «Мінськ» загинуло 62 окупанта.