“Джеймс Вебб” та “Хаббл” зробили спільний знімок © NASA, ESA, CSA, STScI, J. Diego (Instituto de Física de Cantabria, Spain), J. D’Silva (U. Western Australia), A. Koekemoer (STScI), J. Summers & R. Windhorst (ASU), and H. Yan (U. Missouri) На зображення потрапило скупчення, що знаходиться на відстані 4,3 мільярда світлових років від нас.
Телескопи «Хаббл» і «Джеймс Вебб» об’єднали зусилля та створили знімок галактичного кластера MACS0416, який знаходиться на відстані 4,3 мільярда світлових років від нас. Зображення, що вийшло, поєднує інфрачервоний і видимий колір, завдяки чому воно стало найповнішим знімком Всесвіту, отриманим на даний момент, повідомляє NASA.
MACS0416 – це кілька скупчень галактик, які зіткнулися та утворили один гігантський кластер.
На знімку можна побачити багато деталей, які можна вловити тільки при об’єднанні потужності обох телескопів. Так, на нього потрапило безліч галактик за межами кластера, а також безліч джерел світла, що змінюються з часом, ймовірно, через ефект гравітаційного лінзування.
Для створення зображення найкоротші довжини хвиль світла зазвичай позначалися синім кольором, найдовші хвилі – червоним, а проміжні – зеленим. Кольори дають уявлення про відстань до галактик. Сині галактики знаходяться відносно близько, часто в них спостерігається інтенсивне зореутворення, яке може спостерігати “Хаббл”. Більш червоні галактики знаходяться далі, їх виявляє «Джеймс Вебб». Деякі галактики здаються дуже червоними, тому що вони містять велику кількість космічного пилу, який має тенденцію поглинати більш сині кольори.
NASA, ESA, CSA, STScI
Раніше телескоп «Евклід», запущений у космос для пошуків темної матерії, передав на Землю свої перші знімки. Йому вдалося сфотографувати як уже відомі науці туманності, так і раніше небачені галактики, що знаходяться на відстані 10 мільярдів світлових років від нас.