© depositphotos.com/NewAfrica Ліквідація цих майданчиків завдала серйозного удару по мережі онлайн-шахраїв.
Сервіс Телеграм повідомив про блокування двох масштабних цифрових чорних ринків, що діяли на його платформі. Йдеться про китайськомовні майданчики Xinbi Guarantee та Huione Guarantee, які спеціалізувалися на обслуговуванні шахраїв і кіберзлочинців. Як повідомляє Reuters, таном на вечір у четвер обидва ресурси вже були недоступні.
Компанія Телеграму відповідь на запит заявила, що будь-яка злочинна діяльність, включно з шахрайством та відмиванням коштів, заборонена правилами сервісу і видаляється після виявлення. Додаткових деталей компанія не надала.
За даними аналітичної блокчейн-фірми Elliptic, Xinbi Guarantee та Huione Guarantee з 2021 року здійснили транзакцій на понад 35 мільярдів доларів. Це значно перевищує обсяги подібних майданчиків, зокрема скандально відомого Silk Road, що працював у сфері наркоторгівлі.
У компанії Elliptic вважають, що ліквідація цих майданчиків завдала серйозного удару по мережі онлайн-шахраїв, які використовували їх для обміну викраденими даними, відмивання грошей та організації інфраструктури зв’язку.
Huione Guarantee у короткій заяві англійською мовою підтвердила, що Телеграм заблокував її у вівторок, після чого компанія вирішила повністю припинити діяльність. У минулому сервіс працював також під назвою Haowang Guarantee.
Huione Guarantee є підрозділом базованої в Камбоджі групи Huione Group, до якої входять також платформи Huione Pay та Huione Crypto. За інформацією американських органів, минулого року Huione Pay отримала криптовалюту на суму понад 150 тисяч доларів з гаманця, пов’язаного з північнокорейським хакерським угрупованням Lazarus.
На початку травня влада США ухвалила рішення про відключення Huione Group від американської фінансової системи. Міністр фінансів США Скотт Бессент назвав групу «торговельним майданчиком за вибором для зловмисних кіберзлочинців».
Нагадаємо, у 29024 році громадянин США і Росії, житель Нью-Йорка Ілля Ліхтенштейн був засуджений у США до п’яти років позбавлення волі за відмивання грошей, пов’язаних з однією з найбільших крадіжок криптовалюти в історії. Ліхтенштейн визнав провину торік у справі про злом криптовалютної біржі Bitfinex 2016 року, коли було викрадено майже 120 000 біткоїнів.
На момент крадіжки сума становила 71 мільйон доларів, але після зростання вартості біткоїна збільшилася до 4,5 мільярда доларів, а за поточним курсом перевищує 10 мільярдів доларів. Вилучені в цій справі активи стали найбільшою конфіскацією в історії Міністерства юстиції США.