Напої з цукром можуть викликати проблеми з серцем – вчені

Цукрозамінники у напоях можуть порушувати ритм серця – дослідження

© unsplash/theyshane Штучні замінники цукру, як правило, менш калорійні, ніж звичайний цукор, проте не факт, що безпечніші для здоров’я в цілому.

Споживання двох літрів “дієтичних” газованих або інших штучно підсолоджених напоїв на день здатне збільшити ризик порушення ритму серцебиття на 20%, показали результати дослідження, проведеного в Китаї, пише The Guardian.

Йдеться про ризик такого виду аритмії серця, як фібриляція передсердь. Це хаотичне тремтіння верхніх камер серця, в нормі вони б’ються організовано. Симптоми включають втому, задишку та прискорене серцебиття. Високий ризик фібриляції передсердь може бути вродженим, проте часто це захворювання виникає внаслідок нездорового життя відпочатку здорових людей.

У дослідженні також розглядалися напої з доданим цукром та чисті несолодкі соки – наприклад, апельсиновий. З’ясувалося, що напої з додаванням цукру підвищують ризик розвитку фібриляції передсердь на 10%, тоді як вживання приблизно чотирьох унцій чистих соків, що не підсолоджуються, знижує ризик розвитку захворювання на 8%.

Кардіолог Теодор Магліоне з Університету Роберта Вуда Джонсона в Нью-Джерсі додає, для профілактики такого виду аритмії також мають значення регулярні фізичні вправи та відмова від продуктів із високим вмістом холестерину та жиру.

“Навіть помірна втрата ваги асоціюється зі значно меншою кількістю рецидивів фібриляції передсердь після лікування”, – сказав він.

Фібриляція передсердь також може призвести до утворення тромбів, інсультів та інших ускладнень, пов’язаних із серцем, а також раннього недоумства у літньому віці.

Центр контролю та профілактики захворювань США стверджує, що інсульт є “провідною причиною серйозної довгострокової інвалідності”. А фібриляція передсердь є основною причиною інсульту в США.

Люди старше 65 років схильні до більшого ризику серцево-судинних захворювань, таких як фібриляція передсердь та інсульт, тому для цієї групи важливіше дотримуватися здорового способу життя та уникати штучно підсолоджених напоїв.

Нагадаємо, у 2022 році в Україні ввели нові вимоги до цукру, призначеного для вживання людиною.

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *