© unsplash.com/rodlong У новому дослідженні учені використали радіовуглецеве датування.
Ізраїльські археологи знайшли підтвердження ще кільком фактам із Біблії щодо історії Єрусалиму, пише Live Science.
Вчені дослідили 103 зразки насіння та інших залишків із п’яти місць у стародавньому єрусалимському районі – Місто Давида. Застосували радіовуглецеве датування та групу аналітичних методів під назвою «мікроархеологія», до шарів відкладень, пов’язаних із насінням, а потім перевірили дати за допомогою вимірювань радіовуглецю в атмосфері з деревних кілець, які росли між 624 і 572 роками до нашої ери.
Дослідження виявило нові докази того, що Єрусалим був заселений між 12 і 10 століттями до нашої ери і що місто розширилося на захід у дев’ятому столітті до нашої ери.
Дослідники також знайшли докази землетрусу в середині VIII століття до нашої ери: шар обваленого каміння та пошкоджених будівельних матеріалів, після чого послідував період реконструкції. Ця подія згадується в Біблії, але ніколи не була точно датована.
Команда побачила ознаки тривалого використання деяких місць після землетрусу та до вторгнення вавілонців, що вказувало на період відносної економічної та політичної стабільності.
Період поселення завершився масовою пожежею, коли вавилонці намагалися знищити місто в 586 р. до н. е., що описано як у Біблії, так і в нововавилонських літописах.
До слова, кілька років тому археологи знайшли на стародавньому камені зображення біблійного «бальзамного дерева».