Україні: Едем Адаманов розповів про “революційний” проєкт” title=”Покращення демографічної ситуації в Україні: Едем Адаманов розповів про “революційний” проєкт” />
© freepik.com Керівник МЗУ розповів про кілька важливих проєктів у контексті роботи своєї інституції.
Дуже значну роль у питанні покращення демографічної ситуації в Україні буде відігравати закупівля медичного обладнання, заявив генеральний директор державного підприємства “Медичні закупівлі України” Едем Адаманов, відповідаючи на запитання щодо завдань для своєї інституції в контексті вирішення демографічних проблем, у інтерв’ю редакторці відділу соціум ZN.UA Аллі Котляр.
За його словами, дуже багато ресурсів спрямовується безпосередньо в діагностику.
“Передусім ми говоримо про вже запущений проєкт розширеного неонатального скринінгу для немовлят, коли одразу після народження держава може діагностувати 21 рідкісну орфанну хворобу. Обладнання для чотирьох лабораторій, що здійснюють такі дослідження, купувала команда МЗУ. Якщо хвороба підтверджується, лікарі можуть оперативно надати дитині допомогу”, — зазначив Адаманов.
На думку чиновника, цей проєкт є революційним. Він розповів, що навіть у Польщі скринінг новонароджених не здатен виявляти стільки хвороб, тому зафіксовані непоодинокі випадки, коли поляки приїжджали в Україну для більш широкої діагностики.
У питанні покращення демографічної ситуації також йдеться про придбання іншого дороговартісного обладнання з метою діагностики хвороб і лікування.
“За роки роботи МЗУ закупили велику кількість комп’ютерних томографів, рентгенівських систем, інноваційних мікроскопів для оперативних втручань тощо. Цього року ми придбали 15 лінійних прискорювачів. Це — переломний момент у лікуванні онкологічних захворювань. За п’ять років існування МЗУ ми закупили більш як тисячу автомобілів швидкої медичної допомоги. Навіть якщо кожна машина врятувала хоча б одну людину, то це вже більше тисячі життів. А насправді ці машини рятують мінімум одне життя щодня. Тож це те, що ми точно продовжимо робити”, — розповів гендиректор “Медзакупівель”.
Адаманов додав, що зараз МЗУ також зосереджене на наявності медикаментів у лікарнях. За його словами, інституція робить усе, щоб громадяни поверталися в Україну і не відчували нестачі медичних товарів у закладах охорони здоров’я.
“Я пишаюся тим, що багато пацієнтів з орфанними захворюваннями повертаються з Європи в Україну, тому що забезпеченість і доступність дороговартісних ліків від цих хвороб у нас краща, ніж у деяких країнах ЄС. Можливо, ці позитивні зрушення не одразу помітні, але в довгостроковій перспективі вони відіграватимуть важливу роль для збільшення або хоча б збереження нашої популяції на нинішньому рівні”, — підсумував глава ДП “Медичні закупівлі України”.
Раніше директор Інституту демографії та соціальних досліджень ім. Птухи НАН України Елла Лібанова у своїй статті для ZN.UA розповіла, що після перемоги Україна буде розв’язувати одночасно ціле коло завдань, спрямованих на покращення демографічної ситуації.