
У Гданську було відкрито «Українську книжкову поличку» Фото 25.06.2026 09:37 Укрінформ У польському місті Гданськ, на території Європейського центру Солідарності, відбулося урочисте відкриття «Української книжкової полички».
У церемонії взяли участь, зокрема, віцепрем’єрка – міністерка культури України Тетяна Бережна, перший заступник міністра культури Іван Вербицький та заступниця міністра Анастасія Бондар, про що інформує кореспондент Укрінформу.

У Гданську відкрили «Українську книжкову поличку» /
«Видання книг для нас є надзвичайно потужним інструментом, який дозволяє розповідати про себе, нашу історію, про те, за що ми боремося», – наголосила Бережна.
Вона також нагадала, що перша леді Олена Зеленська є патроном започаткування «Українських книжкових поличок» по всьому світу.
На думку Бережної, поява таких книжкових поличок має «значний вплив» на людей, які матимуть можливість з ними ознайомитися.
Віцепрем’єрка зазначила, що на даний момент вже функціонує близько 380 «книжкових поличок» у понад 70 країнах.
Як раніше повідомляв Укрінформ, 23 червня посол України в Угорщині, професор Федір Шандор, разом із мером міста Айка, Бейло Шварцом, урочисто відкрили «Українську книжкову поличку» у місцевій бібліотеці.
Фото: Юрій Банахевич/Укрінформ
Більше наших фото можна придбати тут
Книги Польща Бережна Мінкульт
