Старовинну садибу Миклашевських на Запоріжжі знищено росіянами.

Росіяни знищили старовинний маєток Миклашевських на Запоріжжі Фото 22.06.2026 13:49 Укрінформ У селі Біленькому Запорізького району внаслідок російських нападів зруйновано маєток Миклашевських – архітектурну та історичну цінність.

Про це на Фейсбуці повідомила історик, речниця національного заповідника “Хортиця” Ганна Головко, інформує Укрінформ.

“Маєток Михайла Миклашевського – представника давнього українського козацько-старшинського роду – був не просто архітектурною та історичною пам’яткою. Це була єдина настільки добре збережена садиба Запорізької землі. Вона витримала численні історичні випробування за понад півтора століття свого існування та неодноразово зазнавала пошкоджень уже під час повномасштабної російсько-української війни. Сьогодні ми, ймовірно, втратили її назавжди”, – написала вона.

Будівля була зведена у 1853-1916 роках. У ній зберігалися старовинний дерев’яний декор, гвинтові металеві сходи, тераси, унікальні елементи внутрішнього оздоблення. У приміщенні розміщувався навчальний заклад.

Як повідомлялося, протягом доби загарбники завдали 899 ударів по 42 населених пунктах Запорізької області. Троє людей загинули, ще десятеро дістали поранення.

Фото: сторінка у Фейсбуці Anna Golovko

Культурна спадщина Обстріл Пам’ятка Війна Запоріжжя Війна з Росією

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *