Городниця з Одеси, яка розповіла, в який день та як правильно вибирати моркву з ділянки, поділилася своїм методом боротьби зі слимаками на капусті.
ВІДЕО ДНЯ
За її словами, вона вже кілька років поспіль так рятує майбутній врожай від потенційно небезпечних шкідників — слимаків та равликів.
Для цього після збирання капусти, листя її не потрібно викидати. Його необхідно розкласти на своїй ділянці.
Але, по-перше, необхідно позбавити молюсків кормової бази. Для цього обов'язково очистити грядки від усього, що залишилося після вирощування врожаю.
РЕКЛАМА
Якщо на ділянці засилля слимаків, то не варто залишати бадилля на поверхні ґрунту, не варто висівати седерати. Оскільки усе це тільки збільшує популяцію молюсків.
А ось наступного року, коли чисельність молюсків можна взяти під контроль, то седерація та компостування на поверхні дадуть добрі результати.
РЕКЛАМА
Коли поверхня ґрунту вільна від будь-яких рослинних решток, можна приступати до виведення шкідників. Для цього і застосовується звичайне капустяне листя.
«Ця культура в пошані у молюсків, тому у пошуках їжі вони із задоволенням заповзатимуть під капустяне листя, використовуючи його як корм і як укриття», — зазначила жінка.
РЕКЛАМА
Далі можна просто механічно їх знищувати, періодично перевіряючи ґрунт під розкладеним капустяним листям та його нижньою поверхнею.
А можна знищувати слимаків за допомогою нашатирного спирту. Розвести його один до двох з водою у пульверизаторі й обприскати слимаків.
Вони не переносять обприскування нашатирем у такій концентрації.
Нагадаємо, аграрій з Київщини поділився своїми секретами посадки озимого часнику.