Українців очікують нові платіжки за електроенергію: влада корегує умови

В Україні вводять тривалі угоди на ринку електричної енергії. Про це анонсувала очільниця уряду Юлія Свириденко.

Новшество стосується виключно бізнес-суб’єктів ринку. Передбачається, що впровадження нового механізму зміцнить стабільність та передбачуваність енергетичної сфери, а також створить умови для нарощування нових генеруючих потужностей в Україні.

ВІДЕО ДНЯ

За словами очільниці уряду, не побутові клієнти зможуть придбати електроенергію за зафіксованими умовами на довгий термін через прозорі конкурентні торги.

Перші аукціони заплановано провести невдовзі. Для стартового запуску буде запропоновано 4% обсягів генерації від державних виробників електроенергії — «Енергоатому» та «Укргідроенерго»: 2% — через квартальні угоди, 1% — через піврічні та ще 1% — через річні.

РЕКЛАМА

Свириденко зазначила, що наразі значна частка споживачів купує електроенергію на ринку «на добу наперед», де вартість ресурсу постійно коливається під впливом попиту та пропозиції. Зазвичай, в зимовий період ціни зростають через підвищене споживання, тоді як навесні та влітку можливе їх зниження.

Новий підхід дасть змогу компаніям заздалегідь фіксувати вартість електроенергії та необхідні обсяги постачання. Завдяки цьому бізнес зможе ефективніше планувати бюджет, виробничі процеси та реалізацію інвестиційних проектів.

Для виробників електроенергії такі домовленості стануть додатковою гарантією стабільного прибутку та зменшать залежність від сезонних цінових коливань. Для населення нічого не зміниться.

РЕКЛАМА

Подібний формат роботи вже тривалий час застосовується у країнах Європейського Союзу.

Як інформували «ФАКТИ», в Україні розглядають можливий перегляд тарифів на електроенергію для населення. Один із варіантів передбачає підвищення вартості кіловат-години до приблизно 7 гривень для окремих категорій споживачів.

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *