В Німеччині, яка надає прихисток близько 1 мільйону біженців з України, певні категорії іноземців можуть розраховувати на пенсійні виплати.
ВІДЕО ДНЯ
Втім, чутки про те, що українці можуть отримати німецьку пенсію після 50 років, не є достовірними. Про це пише inkorr.com з посиланням на німецький пенсійний фонд (Deutsche Rentenversicherung).
Читайте також: Відмінне знання мови або наявність роботи високої кваліфікації: хто з українців може отримати німецький паспорт
Так, основними вимогами для отримання пенсії в Німеччині є пенсійний вік (63 роки, без врахування національності або статусу біженця) та страховий стаж (35 років сплати внесіків до Rentenversicherung).
РЕКЛАМА
Спеціальних пільг для українських біженців не передбачено. Українці, як і всі інші мешканці Німеччини, мають право на пенсію лише за умови сплати внесків в Rentenkasse протягом щонайменше п'яти років. Це означає, що вони повинні мати офіційну роботу з відповідними відрахуваннями. Втім, право на пенсію може виникнути раніше, якщо особа працювала в країні, що має угоду про соціальне забезпечення з Німеччиною.
Читайте також: Перша із земель Німеччини відмовилася видавати військовозобов'язаним українцям документи для виїзду до Європи
РЕКЛАМА
Україна в перелік таких країн не входить. Отже, біженцям з України потрібно платити внески до Rentenversicherung щонайменше п'ять років, перш ніж вони зможуть отримати пенсію.
Раніше в Пенсійному фонді України розповіли, як біженці-пенсіонери можуть поновити виплати, перебуваючи за кордоном.
РЕКЛАМА
Фото Pixabay