Режим «паркінг» в автоматичних коробках передач блокує обертання вихідного валу за допомогою спеціального механізму, що складається з шестерні та «штирка». Цей механізм активується через селектор трансмісії у салоні машини. Коли ми переводимо селектор КПП положення «парковка», це змушує спеціальний штир заблокувати шестірню в коробці передач. Гальмо стоянки, або так зване «ручник», у свою чергу, безпосередньо гальмує колеса автомобіля, затискаючи гальмівні колодки. Виходячи з цього, стає очевидно, що ручне гальмо надійніше утримує автомобіль, пише uamotors.com.ua.
ВІДЕО ДНЯ
Це особливо важливо, коли машину припарковано на ухилі. Якщо за такої ситуації не використовувати ручне гальмо, то вага транспортного засобу утримуватиметься лише механізмом в АКПП, що може призвести до його поломки. Це означає, що протягом усього часу стоянки на механізм в АКПП буде діяти значне навантаження, що може призвести до його поломки.
Під час паркування дотримуйтесь такої послідовності: спочатку натисніть гальмо, після цього застосуйте ручне гальмо, потім відпустіть педаль гальма і, нарешті, перемістіть селектор трансмісії в режим «паркінг». Для початку руху дійте так: спочатку натисніть на гальмо, далі звільніть ручне гальмо, встановіть трансмісію в режим «D» (рух), відпустіть гальмо і приступайте до руху.
Як відзначають експерти журналу «За кермом», ручне гальмо є важливим елементом системи безпеки автомобіля. Ручник допомагає утримувати транспортний засіб на місці, навіть якщо відмовить АКПП. Тому водіям автомобілів з автоматичною КПП потрібно обов’язково використовувати ручне гальмо.
РЕКЛАМА
Раніше «ФАКТИ» писали, як навіть у сильний мороз уникнути зледеніння лобового скла автомобіля, а також, як можна подовжити «життя» шин автівки.
РЕКЛАМА
Джерело