Україна після похолодання найближчим часом опиниться під впливом циклонів Annelie та Brigitta. Вони зумовлять вологу погоду, пише відома синоптикиня Наталія Діденко</strong>.
ВІДЕО ДНЯ
«Дощ та мокрий сніг вночі йтимуть практично повсюди, а вдень хлопець-антициклон Hannelore все ж не дасть дівчатам нормально попліткувати і витіснить опади з заходу, центру та півдня. На півдні України навіть можливі завтра сонячні прояснення. Температура повітря буде протягом дня високою, +2+9 градусів, вздовж північних районів свіжіше, -3+2 градуси. У Києві 5-го січня очікується місцями невеликий дощ чи мокрий сніг. На дорогах слизько та мокро. Температура повітря протягом п'ятниці буде дивною)) Бо вночі 0+3 градуси, а вдень 0−2 градуси морозу. Тому надвечір ожеледиця зміцніє», — написала вона.
За прогнозом синоптикині, із 7-го січня в Україну почне заходити знову арктичний холод. Найсильніші морози найбільш ймовірні на Сумщині та Чернігівщині.
«Проте вже з 11-го січня знову температура повітря почне підвищуватися», — написала Діденко.
РЕКЛАМА
Тим часом, Український гідрометеорологічний центр попереджає про небезпечні гідрологічні явища.
«04 — 05 сiчня на р. Боржава — с. Верхні Ремети очiкується продовження пiдвищення рiвня води на 10 — 30 см (над рiвнем на 8 годину 04 сiчня) з утриманням води на заплавi та частковим затопленням сiльгоспугiдь ряду сiл Берегівського та Хустського районів Закарпатської області та автодороги Шаланки-Великі Ком’яти. II рiвень небезпеки», — йдеться у повідомленні.
РЕКЛАМА
Також в Укргідрометцентрі повідомили про значну сніголавинну небезпеку (3 рівень), яка очікується 4−5 січня на високогiр'ї Закарпатської та Iвано-Франкiвської областей.
«Можливе сходження лавин при низьких додаткових навантаженнях, окремих природних середніх та великих лавин. Радимо утриматись від походів на високогір'я!» — йдеться у повідомленні.
РЕКЛАМА
Про погіршення погодних умов повідомили і в Державній службі з надзвичайних ситуацій України.
«Вдень 7 січня та протягом доби 8 січня в Черкаській, Кіровоградській, Полтавській, Дніпропетровській, Харківській областях значний сніг, в Одеській, Миколаївській, Херсонській, Запорізькій, Донецькій та Луганській областях значні опади (дощ з переходом в сніг), ожеледь, налипання мокрого снігу. В центральних, східних та південних областях пориви вітру 15−20 м/с, хуртовини, снігові замети; на дорогах більшості областей країни ожеледиця. Впродовж 7−9 січня з півночі на південь очікується значне зниження нічної температури до 13−20° морозу (на Чернігівщині та Сумщині до 19−25° морозу), у південній частині до 7−15° морозу», — йдеться у повідомленні.
Центральна геофізична обсерваторія імені Бориса Срезневського, в свою чергу, підвела погодні підсумки грудня у столиці.
Так, середньомісячна температура повітря у грудні в Києві дорівнювала +0,7°С, що на 2,5°С вище за кліматичну норму. У третій декаді у столиці було встановлено шість температурних рекордів. Найхолодніше у столиці було 7 грудня, коли мінімальна температура під ранок знизилась до -9,0°С, а найтепліше — 20 грудня, коли максимальна температура досягла +10,6°С. Опадів на проспекті Науки, 37 випало 65 мм, або 138% кліматичної норми.
Як писали «ФАКТИ», раніше синоптики розповіли, яким буде січень 2024 року в Україні.