Джо Байден (фото — flickr.com)
Сенат США переважною більшістю голосів проголосував проти спроби прив’язати військову допомогу Україні до витрат на оборону членів НАТО.
Джерело: Reuters
Сенат США не підтримав спробу республіканців обмежити допомогу Україні
Пропозицію сенатора-республіканця Майка Лі обмежити допомогу США Україні підтримали лише 13 республіканців зі 100 членів Сенату. Водночас 71 законодавець виступив проти запропонованої ним поправки до Закону про асигнування на національну оборону.
Поправка вимагала обмеження використання виділених Україні Міністерством оборони протягом 2024 фінансового року коштів на рівні 2% до того моменту, поки кожен член альянсу НАТО не витрачатиме принаймні 2% свого валового внутрішнього продукту на оборону.
Наразі допомога Україні має широку підтримку обох партій у американському Конгресі, який контролює державні витрати. Однак невелика група республіканців, багато з яких мають тісні зв’язки з колишнім президентом і нинішнім кандидатом у президенти Дональдом Трампом, ставлять цю допомогу під сумнів.
Сенатори закликають припинити допомогу Україні
Варто зазначити, свої підписи під цим звернення поставили одіозна трампістка Марджорі Тейлор Грін, а також Ренд Пол, який намагався заблокувати виділення допомоги Україні.
Автори листа скаржаться на те, що триває уже другий рік війни, й Україна, мовляв, немає сил для її завершення власною перемогою.
Маріонеткова війна (в оригіналі – proxy war) з Росією в Україні – не в інтересах США і загрожує ескалацією, яка може вийти з-під контролю, – цинічно заявляють республіканці.
Вони також почали бідкатися, що план команди Байдена, який полягає у постійній допомозі та санкціях, нібито стає причиною “ескалації та ще більшого насильства”, а також збільшує загрозу прямого зіткнення з Росією.
Окрім того, автори листа скаржаться на рішення офіційного Вашингтона щодо постачання ЗСУ HIMARS. Також республіканців лякає потенційні рішення про надання Україні нових видів озброєння більшої дальності.
Ми будемо виступати проти усіх подальших пакетів допомоги, якщо вони не будуть прив’язані до чіткої дипломатичної стратегії, спрямованої на те, аби швидко завершити цю війну, — стверджують вони.