Битва за Україну. День тисяча сто тридцять дев’ятий 07.04.2025 19:33 Укрінформ Україна ініціює засідання Радбезу ООН і Постійної ради ОБСЄ через удар Росії по Кривому Рогу. У ЄС обговорять створення спільного оборонного фонду
Ми зібрали для вас інформацію про тисяча сто тридцять дев’ятий день Великої війни: чим жили Україна та українці 7 квітня 2025 року.
НАЙВАЖЛИВІШЕ
Україна ініціювала термінове засідання Ради безпеки ООН і позачергове засідання Постійної ради ОБСЄ через удар Росії по Кривому Рогу. Обидві зустрічі будуть скликані завтра – Андрій Сибіга, міністр закордонних справ України.
Цього тижня Україна відправить до Вашингтона делегацію для продовження переговорів щодо угоди стосовно мінеральних ресурсів – Юлія Свириденко, міністр економіки. До складу делегації увійдуть представники міністерств економіки, закордонних справ, юстиції та фінансів.
Міністри фінансів країн ЄС цього тижня планують обговорити створення міжурядового фонду для закупівлі оборонного обладнання. До фонду можуть увійти країни, які не є членами Євросоюзу, наприклад, Україна, Велика Британія чи Норвегія – Reuters.
Під час весняної сесії ПАРЄ, яка розпочалася у Страсбурзі, обговорять уникнення безкарності Росії, боротьбу з іноземним втручанням в безпеку Європи та українських журналістів у полоні РФ – сайт ПАРЄ. Результат війни Росії проти України визначить майбутнє європейського континенту, оскільки українці відстоюють цінності, які є основою європейської ідентичності. Про це на відкритті весняної сесії ПАРЄ сказав президент Парламентської асамблеї Теодорос Русополос – Укрінформ.
ЦИТАТИ
Теодорос Русополос, президент Парламентської асамблеї: «Захист свободи і миру в Україні насправді є захистом демократії, і, зі свого боку, європейські демократії повинні продовжувати повністю підтримувати Україну в її боротьбі проти агресії з боку РФ».
Аніта Гіппер, речниця Єврокомісії: «Дуже важливо, щоб мирні переговори продовжувалися. Але результати цих мирних переговорів мають зміцнювати Україну, тому що Путін не поважає слабкість. Нам потрібно забезпечити Україні позицію сили».
ВТРАТИ ВОРОГА
ВІЙНА
На фронті від початку доби – 77 зіткнень, на шести напрямках тривають бої – Генштаб (станом на 16:00).
Сили оборони України в березні уразили та знищили за допомогою безпілотників різних типів понад 77 тисяч ворожих цілей, що на 10% більше, ніж у лютому – Олександр Сирський, головнокомандувач ЗСУ.
За три місяці 2025 року в середньому за кожний квадратний кілометр української землі Росія витратила 146 солдатів, танк, два ББМ та 4,5 гармати – пресслужба ОСУВ «Хортиця».
Росія дедалі частіше використовує у «Шахедах» китайські компоненти замість американських – ГУР. Це свідчить про намагання Росії зменшити залежність від компонентів країн, які запровадили санкції проти неї.
Оператори 413-го окремого батальйону «Рейд» Сил безпілотних систем у взаємодії зі зведеним загоном БПС «Джміль» 78-го окремого Десантно-штурмового полку упродовж 12 годин виявили та уразили три російські зенітні ракетні комплекси «Бук» у Курській області РФ – Сили безпілотних систем ЗСУ.
З 31 березня по 6 квітня на лівобережжі Херсонщини зросла кількість спроб окупантів штурмувати українські позиції, за вказаний період втрати ворога суттєво збільшилися – Павло Дрогаль, речник ОТУ «Херсон».
НАСЛІДКИ ВІЙНИ
Втрати. Воєнні злочини
Унаслідок удару по Кривому Рогу, який стався в 4 квітня, в лікарнях залишаються 33 людини, з них 18 – у важкому стані – Сергій Лисак, начальник Дніпропетровської ОВА.
В Оболонському районі Києва триває ліквідація наслідків ракетної атаки, здійсненої російськими загарбниками вранці 6 квітня – ДСНС.
Росія вбила 591 українського спортсмена і тренера, 22 у полоні – МЗС.
Економіка
200 прифронтових громад отримають ₴2 мільярди з резервного фонду для першочергових потреб – Олексій Кулеба, міністр розвитку громад та територій України.
В Україні у межах третьої фази Програми відновлення буде розподілено ₴4,5 мільярда для реалізації 131 проєкту в громадах – Олексій Рябикін, заступник міністра розвитку громад та територій.
НОВИНИ: УКРАЇНА
Президент Володимир Зеленський підписав закон:
– щодо посилення захисту прав добросовісних набувачів землі, який раніше закликали ветувати правозахисники,
– щодо гарантування захисту прав і свобод особи за рішенням Європейського суду з прав людини.
Лілія Пашинна стала очільницею Офісу Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України – сайт Президента.
Міноборони кодифікувало та допустило до використання в Збройних силах України оснащений великокаліберним кулеметом наземний роботизований комплекс D-21-12R вітчизняного виробництва – Міноборони.
Україна націоналізувала активи російського олігарха Дерипаски на понад ₴2 мільярди – СБУ. Вищий антикорупційний суд задовольнив позов Міністерства юстиції про стягнення в дохід України продукції та сировини, якими володів Олег Дерипаска.
Господарський суд Києва стягнув ₴78 мільйонів інфляційних втрат із підприємства, яке мало будувати метро на житловий масив Виноградар – Київська міська прокуратура.
Київський апеляційний суд залишив під вартою до 22 квітня екскомандувача ОТУ «Харків» генерала Юрія Галушкіна, який фігурує у справі про оборону Харківської області – Укрінформ.
***
У 2025 році великодній кошик із традиційним набором продуктів на сім'ю з чотирьох осіб коштуватиме близько 1663,26 грн, що на 17% дорожче, ніж торік – ННЦ «Інститут аграрної економіки».
Міжнародні резерви України у березні 2025 року зросли до $42,4 мільярда – Нацбанк.
Мінфін у березні 2025 року перерахував ₴13,8 мільярда трансфертів місцевим бюджетам – Мінфін.
Заміна копійки на шаг не потребуватиме додаткових витрат ні з боку Нацбанку, ні з державного бюджету – Андрій Пишний, голова Національного банку України.
СВІТ: ДОПОМОГА, САНКЦІЇ, ПОДІЇ
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте вважає, що Росія має докласти більше зусиль для припинення війни проти України – CBS News. Він також упевнений, що США повністю віддані Альянсу, 5-й статті колективного договору і не збираються припиняти свою підтримку, зокрема скорочувати військову присутність у Європі.
Мільйони українських біженців в ЄС можуть опинитися під загрозою втрати свого правового статусу, оскільки немає чіткого плану, який би дозволив їм залишитися після припинення вогню з Росією – Euractiv. Приймаючі країни будуть змушені вирішувати, чи згортати захист, чи наполягати на інтеграції, чи підштовхувати біженців до повернення додому.
Європейська комісія наразі не прийняла рішення про продовження статусу тимчасового захисту для українців після березня 2026 року, але розмірковує про можливість надання їм інших статусів для продовження перебування на території Євросоюзу – Маркус Ламмерт, речник Європейської комісії.
Президент США Дональд Трамп заявив:
– Вашингтон продовжує спілкуватися з Москвою щодо припинення вогню, і додав, що йому «не подобаються бомбардування»,
– іноземним урядам доведеться заплатити «багато грошей» за скасування глобальних тарифів, які він назвав «ліками», і які спричинили падіння на світових фінансових ринках,
– запровадить додаткові тарифи у 50% проти Китаю, якщо той не скасує свої останні тарифні заходи, вжиті у відповідь на американські мита,
– визнав, що через невдоволення Китаю щодо нових тарифів з боку США призупинено угоду про продаж TikTok.
Сенатор-республіканець Ренд Пол, який вважається прихильником правої течії, що послідовно підтримує Дональда Трампа, почав активно виступати в публічному просторі з гострою критикою тарифної політики президента США – The Washington Post.
Держсекретар США Марко Рубіо вважає, що для посилення НАТО потрібно, щоб його члени були сильнішими, і очікує від європейських союзників збільшення витрат на оборону – Укрінформ.
Лідери Британії, Німеччини та ЄС обговорили тарифи Трампа – сайт британського уряду. Лідери погодилися, що Європа повинна діяти відповідно до викликів часу та «подбати про те, щоб негативний вплив на громадян, які сумлінно працюють, був мінімізований, водночас тісно співпрацюючи з іншими країнами задля збереження загальної економічної стабільності».
Світові фондові ринки продовжують падати через «тарифну війну» Трампа – Bloomberg. Акції впали, через що триденна втрата вартості світового капіталу склала близько 9,5 трильйонів доларів.
У Центрі Вашингтона біля меморіалу Лінкольна в неділю пройшов масштабний мітинг на підтримку України – Укрінформ. У заході взяли участь представники громад та неурядових організацій, які представляли усі 50 американських штатів.
Литва супроводжуватиме гелікоптером російські транзитні потяги до та з Калінінградської області, що прямують у рамках Спеціальної транзитної схеми, а також для швидкого реагування на можливі інциденти – LRT.
Найбільший німецький збройовий концерн Rheinmetall заявив про купівлю компанії Hagedorn-NC, що виробляє нітроцелюлозу – компонент пороху – сайт Rheinmetall.
Китай використовує рідкісноземельні метали як зброю в торговельній війні зі США, обмеживши їх експорт – Bloomberg. Це може суттєво вплинути на глобальні ланцюжки постачання високотехнологічної продукції ‒ від електромобілів до оборонної промисловості.
ВОРОГ
Генпрокуратура Росії оголосила небажаною японську «Асоціацію з питань північних територій», яка виступає за перегляд кордонів між Японією і Росією – Радіо Свобода. Японія вважає, що південні острови Курильської гряди – Ітуруп, Кунашир, Шикотан і Хабомаї – мають належати їй згідно з Трактатом про торгівлю і кордони 1855 року.
У структурі МВС Росії створили службу з питань громадянства та реєстрації іноземних громадян, завдання, якої полягатиме у виявленні, контролю та примусовій депортації нелегальних мігрантів – Служба зовнішньої розвідки України.
Основний експортний сорт російської нафти Urals впав у ціні до близько 52 доларів США за барель вперше за 21 місяць на тлі зниження світових цін на нафту – Bloomberg.
Підготувала Тетяна Тиндик, Київ
Радбез ООН Зеленський Війна з Росією
Источник: www.ukrinform.ua