Фото: скріншот
Держдеп США назвав провокації РФ щодо турецького судна у Чорному морі “неприйнятною ескалацією”.
Джерело: Держдеп США
Держдеп відреагував на обстріл Росією корабля в Чорному морі
Речник Держдепу США Ведант Пател прокоментував провокацію РФ щодо турецького цивільного судна “Сукру Окан” у Чорному морі, яке прямувало в порт Ізмаїла.
Росія публічно оголосила, що всі кораблі, які прямують до українських портів у водах Чорного моря, вважатимуться потенційними перевізниками військових вантажів. Це, на наш погляд, неприпустима ескалація, яка ще раз демонструє відповідальність Москви за те, що зерно не потрапляє туди, куди воно має йти.
Пател зазначив, що з моменту припинення Росією участі в Чорноморській зерновій ініціативі Росія атакувала 26 об’єктів портової інфраструктури та знищила понад 220 тис. тонн зерна.
Ми продовжуємо уважно стежити за цією ситуацією, і ми, звичайно, стурбовані тим, що російські військові можуть розширити напади на українські зернові потужності, включно з нападами на цивільні судна в Чорному морі.
Він додав, що Росія повинна негайно знову приєднатися до Чорноморської зернової ініціативи.
Це те, що ми знаємо, працює. Це спрацювало на понад 32 мільйони тонн зерна, і це сприяло стабілізації світових цін, а також стало ключовим фактором у забезпеченні того, що зерно потрапляє туди, куди йому потрібно.
Війська РФ обстріляли цивільний корабель у Чорному морі
13 серпня РФ атакувала суховантажне судно “Сукра Окан” під прапором Палау в Чорному морі, яке 14 серпня мало прибути до порту в Ізмаїлі.
Відомо, що окупанти відкрили по судну вогонь з автоматичної стрілецької зброї та задіяли гелікоптер.
Радник голови ОП Михайло Подоляк зазначив, що цілеспрямований обстріл і примусовий огляд Росією міжнародного цивільного суховантажу «Сукра Окан» є безумовним порушенням міжнародного морського права, актом піратства і злочином проти цивільних суден третьої країни в акваторії інших держав.
Цей прецедент зі спробою запровадження «каперського права» вимагає чіткої юридичної фіксації, встановлення всіх осіб і визнання факту скоєння злочину з боку міжнародної спільноти. Україна зробить усі необхідні висновки й обере оптимальну відповідь.