© Згенеровано сервісом DALL-E на запит ZN.UA Поліпшення харчування, на думку вчених, може допомогти зменшити ризик нейродегенеративних захворювань, таких як хвороба Альцгеймера.
Вчені з Університету Іллінойсу та Університету Небраски-Лінкольна в результаті дослідження з’ясували, які речовини в продуктах харчування здатні уповільнити старіння мозку, пише ScienceAlert.
Дослідники зіставили результати МРТ-сканування мозку та когнітивних тестів із споживанням їжі у 100 добровольців віком від 65 до 75 років. Інформацію про те, що їли пацієнти, збирали не лише методом опитування, а й шляхом аналізу крові.
З’ясувалося, що у пацієнтів, чиє харчування близьке до середземноморської дієти, мозок старіє повільніше.
Речовини, які, за даними дослідження, допомагають мозку:
- жирні кислоти, присутні в рибі та оливковій олії;
- антиоксиданти, такі як вітамін Е, присутні у шпинаті та мигдалі;
- каротиноїди – рослинні пігменти, виявлені в моркві та гарбузі, які знижують запалення в організмі та захищають клітини від ушкоджень;
- холін, який міститься в яєчних жовтках, м’ясних субпродуктах та сирих соєвих бобах.
До аналогічних висновків привело дослідження, результати якого опублікували у 2023 році: вчені спостерігали за учасниками 12 років і також виявили зв’язок між середземноморською дієтою та повільнішим зниженням когнітивних функцій.
Раніше німецькі вчені дійшли висновку, що основним джерелом харчового білка для людей кам’яної доби, швидше за все, були рослини, а не м’ясо.