Археологи виявили гробницю Тутмоса ІІ © Ministry of Tourism and Antiquities Це гробниця Тутмоса ІІ, чоловіка знаменитої Хатшепсут.
Археологи з Британії та Єгипту виявили гробницю Тутмоса II, четвертого фараона Вісімнадцятої династії Єгипту, повідомляє Heritage Daily.
Тутмос II був сином Тутмоса I та його молодшої дружини Мутнофрет, він залишається відносно маловідомою фігурою в історії. Його правління, мабуть, затьмарила його дружина та єдинокровна сестра Хатшпесут. Вона була повного царського походження і зайняла трон.
Багато археологів вважають, що Хатшепсут мала справжню владу під час правління Тутмоса II. Після його смерті Хатшепсут узурпувала багато його пам’ятників і замінила його ім’я в царських картушах своїм власним.
У жовтні 2022 року археологи з Вищої ради зі старожитностей та Фонду досліджень Нового царства (Кембриджський університет) виявили велику царську гробницю у Ваді Габбанат ель-Куруд у Західних Ваді.
Спочатку передбачалося, що гробниця належить дружині фараона, оскільки вона була поруч із гробницями дружини Тутмоса III і цариці Хатшепсут. Але тепер дослідники ідентифікували її як гробницю Тутмоса ІІ. Це перше відкриття царської гробниці, що належить давньоєгипетському фараону, з моменту відкриття фараона Тутанхамона у 1922 році.
Як розповів Мохамед Ісмаїл Халед, генеральний секретар Вищої ради зі старожитностей Єгипту, в гробниці були виявлені фрагменти алебастрових посудин, на які були нанесені написи, що ідентифікують Тутмоса II як «покійного царя», поряд з ім’ям його дружини Хатшепсут.
“Гробниця відрізняється простим архітектурним дизайном, типовим для тих, які обирали наступні правителі Єгипту після Тутмоса II”, – заявив Пірс Літерленд, керівник англійської групи.
У якийсь момент тіло Тутмоса II було переміщене до Королівської схованки поряд з Дейр-ель-Бахрі у Фіванському некрополі, де його було поховано разом з іншими лідерами 18-ї та 19-ї династій, поки Королівська схованка не була знову виявлена у ХІХ столітті.
Раніше археологи, які працюють у єгипетському Луксорі, зробили нові відкриття у районі Дейр-ель-Бахрі – знаменитого поховального храму цариці Хатшепсут. Команда знайшла «фундаментний депозит» храму — предмети, які стародавні будівельники закопали, коли розпочали його будівництво.