Стародавній некрополь під містом Тренто – археологи зробили в Італії несподіване відкриття – фото

Старший за Рим: під історичним альпійським містом в Італії знайшли стародавній некрополь

Поховання датується залізною добою © Archaeological Heritage Office of the Superintendent for Cultural Heritage and Activities of the Autonomous Province of Trento Дослідники знайшли вже 200 поховань.

Під історичним альпійським містом Тренто в Італії виявлено місце поховання віком 2000 років, що ідеально збереглося. Зокрема, дослідники знайшли стели заввишки майже 2,5 метри, які використовувалися як надгробні знаки, повідомляє Popular Mechanics.

Виявити місце поховання вдалося завдяки реставраційним роботам, які проводились в одній із будівель. Початкове відкриття зробила група робітників, а далі розкопки продовжили археологи. За їхніми словами, цвинтар датується 900-700 роками до нашої ери. Вченим вже вдалося виявити 200 гробниць, у деяких з яких досі збереглося похоронне приладдя. Дослідники вважають, що це лише початок відкриттів.

Знахідки датуються залізною добою та передують римській присутності в Альпах. Вони дають вченим нове уявлення про поховальні обряди того часу, а також про комерційні зв’язки жителів древнього Тренто та навколишніх міст.

«Альпійські народи не були ізольовані. Вони підтримували відносини та обміни з народами долини річки По, зокрема, між 900 та 700 роками до н. е., з областю Емілії, з процвітаючою цивілізацією етрусків, а згодом з венеціанцями та іншими народами Альп», — заявив Франко Марцатіко з Управління археологічної спадщини Суперінтенданта з культурної спадщини та діяльності автономної провінції Тренто.

На думку вчених, територія навколо сучасного Тренто у минулому сильно відрізнялася ширшим руслом річки та мережею струмків. Ймовірно, некрополь виник у більш сухій частині стародавнього міста, його побудували за кілька фаз поховань у залізну добу. У якийсь момент прилеглі канали затопили його та зберегли поховання, які тепер знаходяться на вісім метрів нижче сучасного міста.

«Неймовірне відкриття, яке показує нам нову історію міста Тренто, вже не просто як римського міста. Робота триває, але ще слід обстежити цілу територію, щоб потім оцінити її», — заявила Франческа Джероза, віце-президент та провінційний радник з культури.

Для спорудження стел використовувався необроблений вапняк, який, мабуть, видобували на східних пагорбах Тренто. Кам’яні стели позначали основні поховання некрополя з похоронними камерами, труни ж були вкриті курганами. Планування поховань вказує на те, що згодом довкола основних поховань з’явилися супутні гробниці.

Усередині трун археологи виявили попіл та кальциновані фрагменти кісток, які у минулому знаходилися у спеціальних контейнерах. Вони містилися під похоронними предметами, загорнутими у тканину.

Археологи виявили металеві знаряддя та складні декоративні вироби, деякі з бурштиновою та скляною пастою. Вони показують зв’язок стародавнього Тренто з італійською культурою, а також відображають комерційні та культурні контакти, що існували на той час.

«Залізна доба – це період глибоких перетворень з історико-культурної точки зору по всьому Середземномор’ю, в Альпах та за Альпами. Процвітали великі цивілізації етрусків, фінікійців, греків та кельтів. Це були часи перших Олімпійських ігор, які традиційно датуються 776 роком до нашої ери, і заснування Риму в 753 році до нашої ери. У ході археологічних розкопок, які ведуться зараз, ми маємо можливість дізнатися про еліту суспільства, яке, очевидно, населяло басейн Тренто і яке представляло свою владу та престиж через розміщення предметів, що символізують його привілейований статус», – сказав Марцатико.

Раніше археологи виявили на «культовому місці» в Нідерландах три схованки із золотими та срібними виробами, а також сотні монет. Вік знахідок становить 1300 років, за словами дослідників, вони можуть бути «диявольськими грошима».

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *