Симптоми СРК – синдрома подразненого кишечника – змогли зменшити нові дієти

Зміни в харчуванні допомогли людям із синдромом подразненого кишечника краще, ніж ліки – дослідження

© unsplash.com/jsnbrsc Пацієнтам значно допомогло скорочення в дієті вуглеводів FODMAP, які не повністю засвоюються в кишечнику і часто підвищують газоутворення.

Дві дієти – з низьким вмістом вуглеводів FODMAP та низьковуглеводна з високим вмістом клітковини – виявилися більш ефективними у знятті симптомів СПК (синдрому подразненого кишечника), ніж медикаменти, у дослідженні вчених із Гетеборгського університету (Швеція), пише New Scientist.

СПК може викликати низку симптомів, серед яких діарея, запор, здуття живота і біль у шлунково-кишковому тракті, які можуть то посилюватися, то слабшати з часом. Причина цього стану наразі незрозуміла.

Зазвичай пацієнтам радять уникати поширених провокуючих факторів, таких як кофеїн, алкоголь або гостра їжа. Люди також можуть приймати симптоматичне лікування, наприклад, проносні при запорах або ліки від діареї. Якщо ці заходи не допомагають, люди також можуть спробувати скоротити кількість продуктів з високим вмістом FODMAP, які, як вважається, сприяють здуттю живота та діареї, оскільки вони зазвичай залишаються неперетравленими, доки не потраплять у товсту кишку. Це сприяє затримці води в товстій кишці та утворенню газу, оскільки молекули споживаються бактеріями, що сприяє здуттю живота.

Для дослідження вчені попросили 300 осіб із СРК використовувати один із трьох підходів: приймати ліки в міру необхідності для лікування симптомів або дотримуватися однієї з двох дієт. У випадку з дієтою людям безкоштовно доставляли продукти, а також давали докладні плани харчування та рецепти.

Через місяць 76 відсотків учасників групи з низьким вмістом FODMAP повідомили про значне зменшення симптомів порівняно з 71 відсотком учасників низьковуглеводної дієти та 58 відсотками учасників групи з медикаментозним лікуванням.

Раніше під час наукового дослідження напій комбуча продемонстрував користь, схожу на ефект від голодування.

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *