© unsplash.com/markfb Це не перший наркотик, обережний прийом якого виявився здатним здійснювати терапевтичний ефект.
Одноразовий прийом психоделічного препарату “ібогаїн” призвів до покращення фізичного та психічного самопочуття у ветеранів збройних сил США з травмами мозку, отриманими під час бойових дій, пише New Scientist з посиланням на дослідження, проведене вченими зі Стенфордського університету.
У дослідженні взяли участь 30 ветеранів. Протягом п’яти днів вони відвідували лікувальний центр у Мексиці.
До та після лікування дослідники вимірювали ступінь інвалідності учасників за шкалою від 0 до 100. На початку дослідження учасники набрали в середньому 30 балів, що означало легкий або помірний ступінь інвалідності. Через чотири-п’ять днів цей показник опускався нижче 20, а через місяць – до 5, що означало відсутність інвалідності.
Учасники приймали 12 міліграмів ібогаїну на кілограм ваги тіла та отримували внутрішньовенну інфузію магнію, щоб запобігти проблемам із серцем, пов’язаним із прийомом препарату.
Через місяць після лікування щонайменше 83 відсотки учасників більше не відповідали критеріям депресії, тривоги чи посттравматичного стресового розладу (ПТСР). У них також спостерігалися значні поліпшення швидкості обробки інформації, вирішення завдань і робочої пам’яті.
До і після прийому ібогаїну всі зустрічалися з терапевтом, щоб підготуватися до психоделічного досвіду. Учасники також могли відвідувати заняття йогою, медитацією та масажем.
“Це перший випадок, коли хтось зміг показати, що психоделіки мають нейрореабілітаційний ефект, причому досить глибокий”, – коментує Нолан Вільямс зі Стенфордського університету.
Однак неясно, чи ці ефекти обумовлені дією виключно психоделічного препарату. Альберт Гарсія-Ромеу з Університету Джонса Хопкінса в Меріленді вважає, що розмови з психотерапевтом, відвідування оздоровчих заходів або навіть переїзди могли сприяти цим покращенням.
Нагадаємо, у грудні в Україні легалізували медичний канабіс. Препарати на основі канабісу можна буде отримати лише за електронним рецептом.
Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!