Лінзи для зору отримали апгрейд – вчені розробили спіральні аналоги

Для короткозорості та далекозорості: вчені вдосконалили універсальні контактні лінзи

© Згенеровано сервісом DALL-E на запит ZN.UA Іноді у людей із короткозорістю з віком розвивається ще одна проблема – неможливість чітко бачити близько, наприклад, читати книгу. Щоб їм не доводилося носити дві пари окулярів, існують мультифокальні лінзи.

“Спіральні” контактні лінзи для корекції зору, розроблені групою французьких учених, вигинають світло таким чином, що усувають проблеми з баченням близько і далеко, і, на відміну від мультифокальних лінз, що існують вже давно, вони обіцяють не підвести за будь-якого освітлення, пише Freethink.

“На відміну від існуючих мультифокальних лінз, наша лінза добре працює в широкому діапазоні умов освітлення та зберігає мультифокальність незалежно від розміру зіниці”, – каже Бертран Сімон, доцент Вищої школи Інституту оптики.

Ідея створити лінзу зі спіралеподібною поверхнею, яка змушувала б вхідне світло обертатися, як штопор, виникла у вченого Лорана Галіньє, коли він вивчав сильні деформації рогівки.

“Оптичний вихор” здатен створювати кілька точок фокусування на лінзі, дозволяючи людині з поганим зором чітко бачити на різних відстанях, не турбуючись про спотворення, які можуть супроводжувати традиційні мультифокальні лінзи.

Винахід перевірили на групі добровольців. Ті повідомили, що у них покращилася здатність бачити на різних відстанях та при різному освітленні.

Нова технологія може принести користь не лише для корекції зору, а й у інших сферах, вважають вчені. Наприклад, для дистанційного зондування за допомогою БПЛА.

Нагадаємо, раніше у США створили контактні лінзи з доповненою реальністю.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *