© EPA-EFE/HANNIBAL HANSCHKE Розробник ChatGPT з допомогою браузера Google хоче вдосконалити свій ШІ до рівня суперпомічника.
Під час засідання 22 квітня у справі про монополізацію пошукового ринку компанією Alphabet Inc (Google) керівник продукту ChatGPT OpenAI Нік Терлі заявив, що OpenAI зацікавлений у покупці браузера Chrome від Google, якщо суд ухвалить рішення про його примусовий продаж. Антимонопольна справа проти Google може докорінно змінити інтернет-ринок і послабити позиції компанії як головного гравця в онлайн-пошуку.
Міністерство юстиції США викликало Терлі до суду дати свідчення, інформує Bloomberg. Під час свого виступу керівник продукту ChatGPT зазначив, що OpenAI хочуть створити на базі штучного інтелекту суперпомічника для людей, але політика Google стоїть на заваді глибшій інтеграції ChatGPT з пошуковою системою. Без доступу до пошукової технології штучний інтелект не володіє свіжою інформацією та починає галюцинувати – вигадувати відповіді. Але Google відмовився співпрацювати зі стартапом.
«Пошукова технологія є необхідним компонентом, — пояснив Терлі, чому позиція Google перешкоджає розвитку конкурентних ШІ. — Це вже не суперпомічник, якщо він не знає поточних фактів або щось вигадує».
Наразі чат-бот OpenAI має доступне для завантаження розширення в браузері Google Chrome. Але на цьому співпраця завершилася. Хоча компанія досягла угоди щодо інтеграції ChatGPT в iPhone від Apple Inc. , вона не мала успіху з виробниками смартфонів Android, сказав він.
Раніше Google визнав, що компанія почала платити Samsung Electronics Co. у січні за попередню установку на своїх телефонах програми з власною версією штучного інтелекту – Gemini AI. Ця угода офіційно не забороняє виробнику працювати з іншими корпораціями. Але фактично OpenAI не досяг значного прогресу в переговорах з південнокорейською компанією через те, що не може запропонувати такі суми, як Google.
Терлі додав також, що такі компанії на ринку, як Google, «можуть нас закрити». Великі бізнеси, що мають конкурентні продукти, водночас контролюють пошукові браузери і магазини додатків. А це може впливати на можливість вибору користувачів.
За умови примусового продажу, окрім OpenAI ще багато компаній будуть претендувати на купівлю браузера Chrome. Адвокати техгіганта заявляють, що продаж завдасть шкоди споживачам, погіршивши якість продуктів Google. І що такий крок також завадить лідерству США в галузі технологій.
Справу розглядає Вашингтонський федеральний суд. З 22 квітня слухання триватимуть три тижні. Міністерство юстиції США виступає проти компанії Alphabet Inc через її монополізацію пошукового ринку. Сторона обвинувачення звинувачує Google зокрема у тому, що бізнес використовує домінування у сфері пошуку задля розвитку й просування власного штучного інтелекту, який водночас використовується для залучення ще більшої кількості користувачів до екосистеми компанії. Якщо суд зобов’яже Google продати свій популярний веббраузер, це стане першим рішенням суду про розподіл великої американської компанії після кейсу AT&T у 1980-х роках.
Як повідомлялося раніше, пошук за допомогою ШІ все ще не є конкурентом для класичних пошукових систем. Так, за результатами дослідження, яке провела компанія-розробник програмного забезпечення SparkToro, Google Search обробляє в 373 рази більше пошукових запитів, ніж ChatGPT. У 2024 році в Google отримував близько 14 мільярдів запитів на день. Це 93,57% ринку. ChatGPT обробляв приблизно 37,5 мільйонів пошукових запитів на день, що дало йому 0,25% частки ринку.