Квантовий чіп Willow – Google представила революційну розробку у світі квантових комп’ютерів

Google представила чип, здатний за хвилини обчислити те, на що суперкомп'ютерам потрібні септильйони років

Google представила “революційний” квантовий чіп © Google Він є кроком на шляху створення найпотужнішого квантового комп’ютера.

Компанія Google представила новий чип, який, як стверджують творці, може за п’ять хвилин зробити те, на що іншим суперкомп’ютером потрібні септильйони (або 10 000 000 000 000 000 000 000 000) років, повідомляє ВВС.

Чип – остання розробка в галузі квантових обчислень, яка намагається використати принципи фізики елементарних частинок для створення нового типу потужних комп’ютерів. Google заявляє, що її новий квантовий чіп, що отримав назву Willow, включає ключові «прориви» і «прокладає шлях до корисного, великомасштабного квантового комп’ютера».

Але, за словами експертів, наразі Willow є експериментальним пристроєм. Це означає, що створення квантового комп’ютера підуть роки і мільярди доларів.

Квантові комп’ютери працюють принципово інакше, ніж звичайні. Вони використовують квантову механіку – дивну поведінку надмалих частинок – для вирішення проблем набагато швидше, ніж традиційні комп’ютери. Очікується, що в майбутньому такі комп’ютери зможуть використати цю здатність для того, щоб значно прискорити складні процеси, наприклад, створення ліків.

Але існують і побоювання, що їх можуть використовувати на шкоду, наприклад, для зламування деяких типів шифрування, які використовуються для захисту конфіденційних даних.

Як розповів глава лабораторії квантового штучного інтелекту Google Хартмут Невен, Willow буде використовуватися в деяких практичних додатках. Водночас він відмовився назвати конкретні приклади. Невен додав, що чип, здатний виконувати комерційні завдання, не з’явиться до кінця десятиліття. На початкових етапах такі завдання можуть полягати у моделюванні систем, у яких важливі квантові елементи.

«Наприклад, це актуально, коли йдеться про проектування ядерних термоядерних реакторів для розуміння функціонування ліків та фармацевтичної розробки, це буде актуально для розробки досконаліших автомобільних акумуляторів та ще для довгого списку подібних завдань», – заявив Невен.

За його словами, продуктивність Willow означає, що це “найкращий квантовий процесор, створений на сьогоднішній день”.

Однак Алан Вудворд, експерт з обчислень в Університеті Суррея, каже, що квантові комп’ютери краще справлятимуться з низкою завдань, ніж нинішні «класичні» комп’ютери, але вони не замінять їх. За його словами, важливо не переоцінювати можливості Willow, показані в одному тесті.

Google вибрала завдання як зразок продуктивності, яке було “спеціально створено для квантового комп’ютера”, і це не продемонструвало “універсального прискорення в порівнянні з класичними комп’ютерами”. Тим не менш, Willow демонструє значний прогрес, зокрема, у сфері виправлення помилок.

Нагадаємо, раніше три окремі дослідницькі групи продемонстрували квантову заплутаність, за якої два або більше об’єкти пов’язані так, що містять одну й ту саму інформацію, навіть якщо вони знаходяться на відстані кількох кілометрів один від одного в реальних міських умовах. Це важливий крок на шляху до майбутнього квантового інтернету.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *