© depositphotos/nicoletaionescu При цьому вакцинація перед вагітністю значно підвищує захист плода від ускладнень, наголошують вчені.
Вчені з Каліфорнійського університету виявили у дітей, народжених жінками, які під час вагітності захворіли на COVID-19, утричі більший ризик розвитку респіраторного дистресу в порівнянні з немовлятами, які не піддавалися впливу вірусу, навіть незважаючи на те, що діти з першої групи самі не були інфіковані, йдеться у пресрелізі, опублікованому на сайті EurekAlert.
Щоб простежити, як розвивається респіраторний дистрес після внутрішньоутробної дії SARS-Cov-2, вчені досліджували те, як білки у клітинах дітей інфікованих матерів впливають на роботу клітин. Виявилося, що «війки» клітин, які допомагають виводити слиз із дихальних шляхів, не функціонують повноцінно у відповідних немовлят. Крім того, у них спостерігалося підвищене виробництво антитіл, які називаються імуноглобуліном Е (IgE).
У дослідженні брали участь 221 жінка і, відповідно, стільки ж народжених ними немовлят. Із 34 немовлят із респіраторним дистресом лише 5 (16%) народилися від матерів, вакцинованих до зараження, що свідчить про користь вакцинації.
Відзначимо, що вірус SARS-CoV-2 постійно мутує та ухиляється від імунної відповіді, тому захворіти можуть навіть раніше вакциновані. Нещодавно в Україні почав циркулювати новий штам – “Дженні”.
Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!