Як охолоджуються об’єкти – вчені запропонували безпечніший метод охолодження

Вчені запропонували новий спосіб охолодження

Вчені запропонували безпечніший метод охолодження © londondeposit / Depositphotos За словами вчених, він безпечніший для навколишнього середовища.

Вчені з Університету Берклі запропонували новий спосіб охолодження, який може замінити існуючі та стати безпечнішими для планети. Вони назвали його іонокалоричним охолодженням, повідомляє Science alert.

Типові холодильні системи відводять тепло від приміщення за допомогою газу, який охолоджується в міру розширення деяку відстань. Яким би ефективним був цей процес, деякі з вибраних нами газів особливо шкідливі для навколишнього середовища.

Але існує кілька способів змусити речовину поглинати та віддавати теплову енергію. У новому дослідженні вчені запропонували використовувати переваги накопичення або вивільнення енергії при зміні фази матеріалу, наприклад, коли твердий лід перетворюється на рідку воду.

Дослідники надихнулися тим, як тане лід, який посипають сіллю. Іонокалоричний цикл також використовує сіль для зміни фази рідини та охолодження навколишнього середовища.

«Використання холодоагентів – це невирішена проблема. Ніхто не зміг успішно розробити альтернативне рішення, яке охолоджує продукти, працює ефективно, безпечно та не завдає шкоди навколишньому середовищу. Ми думаємо, що іонокалоричний цикл може досягти всіх цих цілей, якщо його правильно реалізувати», — заявив інженер-механік Дрю Ліллі із Національної лабораторії Лоуренса у Берклі у Каліфорнії.

У ході дослідження вчені змоделювали використання іонокалоричного циклу, щоб перевірити, чи він може бути таким же ефективним, як існуючі холодоагенти. А потім провели експерименти на підтвердження висновків. В результаті їм вдалося досягти температурного зсуву в межах 25 градусів Цельсія.

Related video

Раніше вчені заявили, що змогли виявити сліди найдавніших льодовиків на Землі. Вони «ховалися» в стародавніх породах, поцяткованих ізотопами кисню, які лежать під найбільшими у світі південноафриканськими родовищами золота.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *