Google визнано монополістом на ринку онлайн-пошуку

Американський суд визнав Google монополістом на ринку онлайн-пошуку: подробиці справи

© pixabay.com Google витратила мільярди доларів на те, щоб зберегти незаконну монополію на пошук.

Американський суд постановив, що компанія Google діяла незаконно з метою підтримання монополії на ринку онлайн-пошуку та пов’язаної з ним реклами, пише Financial Times.  

Аміт Мехта, суддя, який головував у справі, у 286-сторінковому рішенні в понеділок назвав Google «монополістом» та визнав, що компанія порушила антимонопольне законодавство США.

Рішення було винесене після тижневого судового розгляду, під час якого Міністерство юстиції стверджувало, що пошуковий гігант платив десятки мільярдів доларів на рік за антиконкурентні угоди з операторами бездротового зв’язку, розробниками браузерів і виробниками пристроїв — і, зокрема, Apple.

У справі розглядалися контракти, укладені протягом багатьох років технологічним гігантом з розробником браузерів Mozilla, виробниками смартфонів Android Samsung, Motorola та Sony, а також операторами бездротового зв’язку AT&T, Verizon і T-Mobile.

Ці виплати, які закріпили Google як пошукову систему за замовчуванням, у 2021 році склали понад 26 мільярдів доларів. Водночас, позиція за замовчуванням дозволила Google минулого року отримати 175 мільярдів доларів доходу від пошукової реклами, що становить більше половини загального доходу в 307 мільярдів доларів. Для порівняння, компанія Microsoft Bing заробляє  на пошуковій рекламі близько 12 мільярдів доларів.

«Угоди про розповсюдження Google виключають значну частину загального ринку пошукових послуг і погіршують можливості для конкуренції», — йдеться в рішенні. 

Пошукова система Google, яка обробляє понад 90% онлайн-запитів і назва якої стала синонімом пошуку, стверджувала, що зіткнулася із жорсткою конкуренцією в цьому секторі, а її успіх зумовлений виключно її якістю. 

У рішенні «визнається, що Google пропонує найкращу пошукову систему, але робиться висновок, що не можна дозволяти робити її настільки доступною». Тепер розгляд увійде в другу фазу, на якій суд визначить, які засоби правового захисту має вжити Google. Міністерство юстиції поки не вказало, яких санкцій воно вимагатиме, але, ймовірно, йтиметься про обмеження можливості Google укладати угоди, про які йдеться у справі. 

Водночас, Мехта також визначив, що Google не має монопольної влади на ринку пошукової реклами, як стверджували позивачі.

Кент Уокер, президент із глобальних питань материнської компанії Google Alphabet, заявив, що компанія оскаржить це рішення. 

Акції Alphabet у понеділок впали на 4,6%. 

У травні американська компанія Google підтвердила, що в мережу злили її реальні внутрішні документи, які стосуються збору даних щодо поведінки користувачів та правил видачі контенту на їхні запити.

У 2021 році суд зобов’язав Google виплатити штраф у розмірі 2.4 мільярда євро, накладений на нього Європейською комісією за зловживання домінуючим становищем на ринку. За словами Європейського комісара з питань конкуренції Маргрет Вестагер, у 2017 році Google виводила у перші рядки пошуку власний сервіс для покупок, надаючи йому несправедливу перевагу перед дрібнішими європейськими компаніями.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *