© Getty Images Весна приходить надто швидко і улюблені гусениці птахів встигають перетворитись на міль.
Голландські екологи виловлюють строкатих мухоловок та випускають у місцях, де лиш почалась весна. У старих ареалах надто тепло і птахи прилітають тоді, коли їх кормова база зникає. Мухоловки харчуються гусінню дубової молі, пише The Guardian.
Науковці виловлюють цих дрібних пернатих у Нідерландах і перевозять у клітках на 600 км північніше — до Швеції. Тут весна починається на два тижні пізніше і вилуплення пташенят співпадає із піковою кількістю їжі.
Нарешті кількарічні зусиллая адаптувати мухоловок до кліматичних змін були винагороджені: у контрольній популяції вижило вдвічі більше пташенят, ніж у їхніх родичів з тепліших країн. Екологи кажуть, що після переміщення птахи вже самостійно повертаються на гніздування у нові місця. Проєкт триває з 2023 року.
Getty Images
На фото самець цього виду. Мухоловка строката — дрібна співоча пташка, яка виводить пташенят у листяних лісах Європи, а на зиму через Сахару літають до Африки. Коли повертатися, визначають за світловим днем, а не за температурою. І, як наслідок, прилітають надто пізно.
Науковці з усього світу намагаються зберегти пташине біорізноманіття. Вчені з Університету Каліфорнії у Мерседі та Корнельської лабораторії орнітології зробили пташине дерево життя – базу даних про всі відомі види птахів на Землі та їх еволюцію. Надалі планують розширити проєкт на всіх тварин.