Гігантський піддон із МКС летить на Землю, вчені не знають, де він впаде

До Землі летить гігантський шматок сміття з МКС, куди він впаде невідомо

Піддон неконтрольовано увійде до атмосфери Землі © NASA Він увійде до атмосфери планети неконтрольовано.

Вантажний піддон масою 2,9 тонни, який використовувався для місії модернізації батареї на борту Міжнародної космічної станції (МКС), летить у напрямку до Землі. Найближчим часом він знову увійде до атмосфери планети, повідомляє Gizmodo.

Піддон був викинутий із МКС ще у 2021 році, очікується, що він розпадеться на частини в атмосфері. Але астроном Гарвард-Смітсонівського інституту Джонатан Макдауелл зазначає, що піддон «не згорить повністю при вході в атмосферу — близько півтонни фрагментів, ймовірно, впадуть на поверхню Землі».

Це найважчий шматок космічного сміття з МКС, який колись падав на нашу планету. За словами Макадауелла, очікуваний проміжок часу входження в атмосферу Землі між днем 8 березня і ранком 9 березня. Точний час невідомий.

Як розповіла представник NASA Лія Чешир у березні 2021 року, піддон «був найбільшим об’єктом (за масою), коли-небудь скинутим з Міжнародної космічної станції, його маса становила 2,9 тонни. Це більш ніж удвічі перевищувало масу резервуара системи раннього обслуговування аміаку, скинутого під час виходу у відкритий космос Клеєм Андерсоном у 2007 році».

Подорож піддону почалася 2020 року, коли його доставив на МКС японський вантажний корабель. Він був частиною місії, в рамках якої астронавти мали замінити старі нікель-водневі батареї на нові, більш ефективні літій-іонні батареї. Ця модернізація була частиною масштабніших зусиль, що завершилися виходом у відкритий космос 1 лютого 2021 року астронавтів Майка Хопкінса та Віктора Гловера.

У ході місії астронавти здійснили 14 виходів у відкритий космос. Протягом шести років було замінено 48 нікель-водневих батарей на 24 літій-іонні.

Але безконтрольний вхід піддону до атмосфери не був частиною початкового плану. Він став необхідним після зриву графіка виконання місії через невдалий запуск ракети «Союз» у 2018 році. Це спричинило зрив графіка утилізації непотрібного устаткування. Зазвичай старі батареї розміщуються всередині вантажних кораблів, а потім відкидаються прямо в атмосфері, де повністю згоряють.

Але наприкінці 2018 року вантажний корабель відлетів без цього акумуляторного піддону через перенесення виходів у відкритий космос.

Раніше російське космічне агентство визнало, що з російського сегменту Міжнародної космічної станції (МКС) триває витік повітря. Водночас чиновники запевняють, що вона не несе жодної небезпеки для астронавтів.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *