Гігантська пляма на Сонці випустила сильний спалах і продовжує рости – фото

На Сонці з'явилася найбільша за кілька років пляма

Гігантська пляма випустила сильний спалах © NASA Вона вже випустила найпотужніший з 2017 року спалах.

На Сонці з’явилася гігантська пляма, яка продовжує збільшуватись у розмірах. Її можна побачити неозброєним оком, але необхідно використати спеціальні окуляри, які допоможуть захистити очі від небезпечного випромінювання зірки, повідомляє Space.com.

Пляма, позначена AR3590, повернулася до Землі в період з 24 по 26 лютого. За цей час воно виросло на 25% і стало найбільшою плямою нинішнього циклу активності зірки. Його розміри у 9,5 разів перевищують розміри Землі.

Всього за два дні до поміченого зростання на вихідних, 22 лютого, в активній області Сонця стався найпотужніший спалах нинішнього циклу. Йому надали категорію X6.3. Він став третім потужним спалахом, який був випущений областю AR3590 за 24 години.

Астрофотограф Пітер Льюїс відстежував зростання плями протягом шести днів і розмістив фото у Х (колишній Twitter).

Ця гігантська сонячна пляма поки що на 40% менша, ніж пляма, що викликала знамениту Подію Керрінгтона. Сонячна буря відбулася у вересні 1859 року, за кілька місяців до того, як Сонце досягло сонячного максимуму у 1860 році. Під час події Керрінгтона на Землю обрушилися потоки сонячної плазми, які називаються корональними викидами маси (КВМ). Вони супроводжували сонячні спалахи, пов’язані з плямою, і викликали безпрецедентну геомагнітну бурю на Землі.

AR3590 – не єдиний активний регіон на поверхні Сонця. Коли 26 лютого пляма почала рухатися до краю диска Сонця, стала помітна ще одна вертикальна група плям. Вертикальне розташування є дивним, тому що сонячні плями зазвичай розташовуються горизонтально поперек ліній сонячної широти. Перпендикулярне розташування може нічого не означати або вказувати на якийсь феномен, який відбувається у магнітному полі Сонця.

NASA

NASA

Раніше вчені заявили про те, що сказати напевно, чи настав пік сонячної активності можна лише через сім місяців після його завершення.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *