© NASA
Супергалактична площина, в якій розташована Чумацький Шлях, наповнена великою кількістю еліптичних галактик, а спіральні галактики на кшталт нашої зустрічаються вкрай рідко. Чому так склалося, спробували з’ясувати вчені із Даремського університету, передає Live Science.
За допомогою комп’ютерної симуляції під назвою Simulations Beyond the Local Universe (SIBELIUS) вчені відмотали еволюцію галактик, що спостерігаються, на 13,8 млрд років тому, до початку Великого вибуху, і побудували модель еволюції площини.
У ході моделювання спіральні галактики в щільних скупченнях Супергалактичної площини часто стикалися один з одним, руйнуючи свої тонкі рукави і згладжуючи в еліптичні галактики. Цей процес також приводив до того, що в пащу надмасивної чорної дірки ураженої галактики потрапляло більше матерії, внаслідок чого чорні дірки ставали ще більшими.
Тим часом ряд спіральних галактик, що знаходяться далеко від центру, уникли “космічної бійки”, що дозволило зберегти свою структуру.
Раніше вчені з Університету Флориди дійшли висновку, що сотні мільйонів екзопланет, розташованих у нашій галактиці, можуть бути заселеними.