Чи є життя на Марсі – вчені розповіли, де могло зародитися життя на Червоній планеті

Вчені розповіли, де на Марсі могло процвітати життя

Вчені знайшли цікаві особливості геології Марса © European Space Agency Рання Червона планета могла бути більш вулканічно та тектонічно активною.

Вчені заявили про те, що ранній Марс був більш вулканічно і тектонічно активною планетою, ніж вважалося до цього. Дослідникам вдалося знайти 63 нових приклади вулканів віком чотири мільярди років у регіоні Червоної планети, властивості якого відрізняють його від інших, повідомляє Space.com.

За словами вчених, у минулому Марса життя могло процвітати біля активних вулканів та у глибоких озерах.

Вчені виявили, що ландшафт марсіанського регіону Еріданія, що знаходиться у південній півкулі планети, утворився у відповідь на зміни кори Марса, а не під дією сил, що відбувалися зверху та знизу від неї. І це відкриття може вплинути на пошуки життя на Червоній планеті.

«У великих басейнах цього регіону колись розташовувалась система озер, відома як палеоозеро Еріданія, глибина якої становила близько милі, коли озеро було найбільшої довжини. Довгоживучі вулканічні джерела поруч із багатою водою могли живити гідротермальні системи, які б сприяти розвитку життя. Принаймні ці результати відкривають нам більше місць, де ми можемо шукати докази життя», – заявив планетарний геолог з Інституту планетарних наук Астер Коварт.

На відміну від Землі, на сучасному Марсі практично не спостерігається вулканічна чи тектонічна активність. Крім того, вік приблизно половини поверхні Червоної планети перевищує 3,5 мільярди років. Це свідчить про те, що “переробка” земної кори на Марсі відбувалася не широко.

На Землі така “переробка” обумовлена тектонікою плит. Коли одна тектонічна плита прослизає під іншу, поверхневий матеріал переробляється в мантію між земною корою та її розплавленим ядром.

У ході дослідження вчені вивчили регіон Еріданія. Вони виявили 63 приклади невиявленого досі вулканізму в чотирьох різних типах вулканів: вулканічні бані, стратовулкани, пірокластичний щит та кальдерні комплекси.

Вчені вважають, що лише у цьому регіоні можна виявити сотні інших ознак вулканічної активності віком 3,5 мільярда років. Ймовірно також, що вулканічне розмаїття, яке спостерігається тут, може бути виявлене і в інших регіонах Червоної планети.

Тип геологічної активності, що було виявлено на Марсі за допомогою цих спостережень, – це вертикальна тектоніка, коли земля зміщується вгору, викликаючи підняття і опускання. Він був попередником тектонічної активності, яка зараз на Землі.

За словами вчених, зміни кори Марса, які стоять за нещодавно виявленими вулканічними утвореннями, є аналогом кроку, який Земля зробила на еволюційному шляху до тектоніки плит близько 2,5 мільярда років тому.

Відкриття нової геології Червоної планети може краще зрозуміти історію нашої власної, але й визначити, як на Землі зародилося життя.

Раніше зонд Європейського космічного агентства (ESA) виявив під поверхнею Марса шар замерзлої води. Її настільки багато, що у разі танення вода могла б покрити всю планету океаном глибиною 1,5-2,7 метра.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *