© ESA Це відкриває шлях до створення більш складних металевих конструкцій у космосі, наголошують фахівці.
Європейське космічне агентство вперше запустило на Міжнародну космічну станцію 3D-принтер для друку металевих деталей, повідомляється на сайті ЄКА.
Пристрій вирушив на МКС у рамках місії із постачання Cygnus NG-20, яка стартувала 30 січня.
«3D-принтери на основі полімерів вже використовувалися на борту МКС. 3D-друк металом є більш складним технічним завданням, пов’язаним з набагато вищими температурами і плавленням металу за допомогою лазера. При цьому має бути забезпечена безпека екіпажу та самої станції, а можливості технічного обслуговування також дуже обмежені. Однак у разі успіху міцність, провідність та жорсткість металу піднімуть потенціал космічного 3D-друку на нову висоту», – пояснив технічний директор ЕКА Роб Постема.
Очікується, що астронавт ЄКА Андреас Могенсен підготує та встановить металевий 3D-принтер вагою близько 180 кг у європейську витяжну стійку Mark II у модулі «Колумбус» ЕКА. Після встановлення принтер буде контролюватись із Землі, тому друк може здійснюватися без нагляду Андреаса.
Демонстратор технології Metal 3D Printer був розроблений промисловою командою під керівництвом Airbus Defense та Space SAS.
Принтер друкуватиме з нержавіючої сталі, яка зазвичай використовується в медичних імплантатах та очищенні води через її хорошу стійкість до корозії.
Раніше повідомлялося, що деякі українські військові використовують 3D-принтери, щоб переробити артилерійські снаряди, які не розірвалися.