Технокультуру Берліна включили до списку ЮНЕСКО © unsplash/maheshkumar_painam Загалом до списку нематеріальної спадщини увійшли шість німецьких традицій.
Шість німецьких традицій увійшли до національного списку нематеріальної спадщини ЮНЕСКО. Серед них – берлінське техно, повідомляє Spiegel.
Як зазначає видання, включити берлінську технокультуру до списку нематеріальної спадщини вирішили Конференція міністрів культури федеральних земель Німеччини та уповноважена Федеральним урядом у справах культури та ЗМІ Клаудія Рот. Технокультура стала одним із наймолодших доповнень до списку нематеріальної спадщини.
У ЮНЕСКО технокультуру Берліна визначають як субкультуру, що сформувалася навколо музичного стилю техно. Це «форма електронної танцювальної музики, яка сформувала більшу частину міста Берлін із середини до кінця 1980-х років».
Там також зазначили, що технокультура включає не лише музику, а й моду і рейви. «У музичному плані техно характеризується електронними тонами, об’єднаними в ритмічну монотонну структуру. Для неї також характерні великі можливості модуляції та діапазон частот. Діджеї ведуть від одного твору до іншого за допомогою синхронізованих переходів, відомих як мікси», – йдеться у повідомленні.
Там також зазначили, що клубні сцени Франкфурта та Берліна виникли в середині 1980-х років, а техно «стало саундтреком духу оптимізму після возз’єднання».
Крім того, ЮНЕСКО охоронятиме й інші нематеріальні цінності Німеччини: альпінізм у Саксонії, пісенну фінстервальдську традицію, новорічний марш перхтенів у Кірхзеоні, швальмську «білу роботу» (це техніка пряжі) та місцеве вино Viez.
Раніше агентство ООН з культури заявило, що Україні знадобиться 9 мільярдів доларів протягом 10 років для відновлення культурного та туристичного секторів, додавши, що дворічна війна вже коштувала країні понад 19,6 мільярда доларів доходу від туризму.