18 об’єктів Національного заповідника Чернігів стародавній повертаються державі з тимчасового користування

Держава повернула з тимчасового користування 18 об’єктів Нацзаповідника «Чернігів стародавній»

© МКІП/Telegram Зокрема й комплекси трьох старовинних монастирів, що перебували у тривалому користуванні УПЦ МП.

Держава повернула з тривалого тимчасового користування 18 об’єктів Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній», повідомило Міністерство культури та інформаційної політики.

“Комісія МКІП з приймання-передачі державного майна оглянула 18 об’єктів, зокрема, такі пам’ятки національного значення: комплекс споруд Єлецького монастиря XII-XVII ст., комплекс споруд Троїцького монастиря XVII-XVIII cт., Спасо-Преображенський собор ХІ ст., які перебували в користуванні УПЦ МП, а також П’ятницьку церкву XII ст. та Катерининську церкву XVIII ст.”, – поінформувало міністерство.

У МКІПі додають, що комісія передала на підписання виконувачу обов’язків директора заповідника Андрію Лісовому Акт приймання-передачі державного майна Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній», яким підтверджує передачу державного майна у користування заповідника – загалом 18 об’єктів.

За висновком комісії, низка обстежених пам’яток перебуває у незадовільному стані. Комплексних ремонтно-реставраційних робіт потребують національні святині – Спасо-Преображенський собор, Троїцький собор, Успенський собор Єлецького монастиря. Також ремонтно-реставраційних робіт чекають монастирські дзвіниці та споруди Введенської церкви і Архієрейського будинку і келії Троїцького монастиря, мури з брамами та баштами Єлецького монастиря, його північних і східних келій.

Окрім того, в Спасо-Преображенському та Троїцькому соборах необхідно провести консерваційно-реставраційні роботи щодо стінописів та іконостасів. Водночас під час огляду комісією Іллінської церкви зафіксовано суцільні вертикальні тріщини в муруванні стін, що є наслідком російських атак по території Болдиних гір весною 2022 року. Ситуація є загрозливою, оскільки церква пов’язана з унікальним комплексом Антонієвих печер. Своєю чергою, стан П’ятницької та Катерининської церков, Антонієвих печер (окрім підземних храмів) Комісія в цілому оцінила як задовільний.

За результатами роботи, комісія рекомендувала провести реставраційні й консерваційні роботи, а також музеєфікацію пам’яток. Цьому мають передувати невідкладні комплексні дослідження та проєктні роботи, які будуть завершені до кінця поточного року.

Раніше повідомлялося, що у Києві Національний заповідник “Києво-Печерська лавра” вже повернув у своє користування 11 споруд на території Нижньої лаври. Ще приблизно 30 залишаються в монастиря Української православної церкви (Московського патріархату).

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *