Танкери, які раніше транспортували нафту із західних портів росії, перенаправляються на схід країни, щоб обслуговувати ключовий маршрут сирої нафти до Китаю, якому перешкоджають широкі санкції США. Частково причиною, ймовірно, є гроші. Фрахтові ставки на транспортування сирої нафти ESPO з російського порту Козьміно до Китаю зросли більш ніж утричі після того, як США запровадили санкції щодо танкерів, які використовували цей маршрут. Зазвичай для торгівлі використовуються менші кораблі, відомі як Aframaxes — місткістю близько 700 000 барелів, зазначає Bloomberg.
ВІДЕО ДНЯ
Відповідно до даних відстеження суден, зібраних ним, щонайменше два танкери з власниками, зареєстрованими в Гонконзі, почали курсувати цим маршрутом. Чи є власники компаній росіянами, поки невідомо.
«Зміна маршруту є ознакою того, що російські постачальники віддають перевагу далекосхідним маршрутам», — сказала старший аналітик Vortexa Емма Лі.
Раніше цього місяця адміністрація Байдена перед тим, як піти, запровадила агресивні санкції проти нафтової промисловості росії, спрямовані на страховиків, трейдерів і близько 70% суден, які обслуговували Козьміно. Це поставило під загрозу експорт 900 000 барелів на день.
РЕКЛАМА
Судно Jinjiang Experience завантажило майже 770 000 барелів з Козьміно 18 січня і, як очікується, цього тижня досягне Тяньцзіня на півночі Китаю, свідчать дані відстеження суден. Раніше судна Aframaxes перевозили Urals із західних терміналів росії та інші марки з Близького Сходу. Минулого тижня танкер Bhilva, який раніше не перевозив російські вантажі, судячи з даних суднових брокерів і самого судна, прямував до Козьміно без вантажу. Але тепер танкер зробив розворот в Індійському океані і зараз йде через Малаккську протоку.
Додамо, що експорт російського палива активно падає через атаки безпілотників.
РЕКЛАМА
Джерело