Пенсіонери можуть не тільки збільшити розмір своїх виплат, але й передати соціальні страхові виплати у спадок. Крім того, члени сім'ї пенсіонера, які проживали разом з пенсіонером на день його смерті, можуть право на його останню неотриману пенсію.
ВІДЕО ДНЯ
Про це нагадали у Пенсійному фонді України.
До складу спадщини входять права та обов’язки, що належали померлій особі на момент відкриття спадщини, і які не припинилися внаслідок її смерті. Права та обов’язки, що нерозривно пов’язані безпосередньо з особою спадкодавця, зокрема, право на відшкодування шкоди, завданої каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, — до складу спадщини не входять.
Тобто, спадкоємці померлої людини можуть отримати лише ті страхові виплати у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю, каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, які належали застрахованій особі, та не були одержані нею за життя. Саме такі виплати передаються членам сім’ї постраждалого, а у разі їх відсутності — входять до складу спадщини.
РЕКЛАМА
При цьому до складу спадщини можуть включатися і суми страхових виплат, що не були своєчасно виплачені постраждалій людині, з вини уповноваженого органу управління або його територіальних органів (Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування»).
Також члени сім’ї померлого, які проживали разом з пенсіонером на день його смерті можуть одержати виплату недоотриманої пенсії, нагадують на порталі «Дія».
РЕКЛАМА
Для отримання такої виплати члени сім’ї повинні звернутися до органів Пенсійного фонду протягом шести місяців з дня відкриття спадщини.
Сума пенсії, що належала пенсіонерові і залишилася недоотриманою у зв'язку з його смертю, виплачується по місяць смерті включно членам його сім'ї, які проживали разом з пенсіонером на день його смерті (стаття 52 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»), у тому числі непрацездатним членам сім'ї.
РЕКЛАМА
Члени сім’ї повинні звернутися за виплатою суми пенсії померлого пенсіонера протягом шести місяців з дня відкриття спадщини. У разі звернення кількох членів сім’ї, які мають право на отримання суми пенсії, належна їм відповідно до цієї статті сума пенсії ділиться між ними порівну.
Якщо пенсіонером є неповнолітня або недієздатна особа чи особа, цивільна дієздатність якої обмежена — батькам, опікуну (законному представнику), піклувальнику, представнику закладу, який здійснює опіку та піклування необхідно пред’явити: паспорт, відповідне посвідчення, свідоцтво про народження, рішення суду або інші документи, що посвідчують особу та підтверджують її статус (повноваження)
У разі відсутності членів сім’ї, або у разі незвернення ними за виплатою вказаної суми в установлений строк, сума пенсії, що належала пенсіонерові і залишилася недоотриманою у зв’язку з його смертю, входить до складу спадщини.
А ще зараз з'явилася надія, що підвищення пенсій та зарплат українців у 2025 році можуть розморозити.