Майбутні пенсіонери можуть сплачувати добровільні внески для збільшення страхового стажу лише до певного часу, — ПФУ

Добровільну участь у пенсійному страхуванні було запроваджено в Україні відносно нещодавно, тому у майбутніх пенсіонерів, які хочуть скористатися можливістю збільшити свої пенсійні виплати, виникає чимало запитань.

ВІДЕО ДНЯ

На них фахівці Пенсійного фонду відповідають як особисто, так і через онлайн-ресурси Фонду.

Нещодавно одне з таких запитань і відповідь на нього опублікували на сторінці ПФУ в Facebook.

Воно звучало так: «Чи можу я сплачувати добровільний внесок, якщо мені вже виповнилося 60 років, але через недостаню кількість страхового стажу пенсію не призначено?»

Читайте також: У ПФУ назвали п'ять причин, через які майбутнім пенсіонерам не зарахують страховий стаж

РЕКЛАМА

У відповідь юристи державної установи нагадали, що в добровільному страхуванні можуть брати участь як застраховані, так і незастраховані особи старші 16 років. Важливо, щоб у реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування була інформація про таких громадян і вони не були пенсіонерами (така пересторога міститься у частині 9 статті 12 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»).

Звідси випливає, що сплачувати добровільні пенсійні внески людина може тільки до того часу, поки їй не буде призначено пенсію.

РЕКЛАМА

Нагадаємо, що раніше в Пенсійному фонді надали інструкцію, як можна самостійно обчислити розмір пенсії у 2024 році.

РЕКЛАМА

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *