Інавгурація Дональда Трампа не надто вплинула на курс долара в Україні і зафіксувала поки що відносну стабільність гривні. Аналогічна ситуація спостерігатиметься на валютному ринку до кінця січня та у перші дні лютого.
ВІДЕО ДНЯ
Такий прогноз «ФАКТАМ» дав начальник департаменту казначейства банку «Глобус» Тарас Лєсовий. На його думку, кінець січня на валютному ринку буде більш-менш помірним, очікується, що основні події зими вже відбулися: навряд чи курсові показники намацають нову «стелю».
На думку банкіра, основними подіями наступного тижня будуть:
- Нацбанку вдасться утримати баланс між попитом і пропозицією, що означає мінімальні курсові зміни.
- Стрімкі валютні ривки малоймовірні (водночас, як і протягом 2 років дії режиму «керованої гнучкості», зміни будуть частими та різноспрямованими).
- Збільшення облікової ставки стане допоміжним фактором, що втамовуватиме валютний ринок (варто нагадати, що облікова ставка є виразником міцності гривні, тому її збільшення є додатковим заходом для зміцнення національної валюти).
- На готівковому ринку курсові показники формуватимуться з урахуванням міжбанку з додаванням комісії. Однак міжкурсова різниця між курсами готівкового і безготівкового ринку залишиться в межах 0,5 грн.
- Фінансисти припускають, що в останній день січня офіційний курс долара може опинитися в межах 42−42,3 грн/$.
«Загалом, наступного тижня ситуація на валютному ринку не повинна нікого здивувати: поточні курсові зміни будуть незначними, курсові коливання можуть відбуватися як у бік зростання, так і їх зменшення. Загалом ближче до весни очікується, що на ринку може запанувати відносний „спокій“, що дозволить Нацбанку зменшити свою присутність на ринку», — резюмує Тарас Лєсовий.
РЕКЛАМА
Раніше НБУ заявив, що наявних у нього запасів американської валюти цілком достатньо для утримання стабільності на валютному ринку.
РЕКЛАМА
Джерело