Відома блогерка «городниця з Одеси», яка розповіла, як правильно збирати насіння з томатів, поділилася лайфаком щодо добрива для майбутнього врожаю огірків.
ВІДЕО ДНЯ
Шукати альтернативу всім відомому гною жінку заставило те, що привезений на її ділянку перегній був з личинками. Це не тільки виглядало неприємно, але й було небезпечно для майбутнього врожаю. Й вона почала вивчати досвід інших аграріїв.
«Можу заявити — гній під огірки мені більше не потрібен. Є набагато ефективніше і абсолютно безкоштовне добриво, якого восени у кожного городника більше, ніж треба», — зазначила городниця.
Йдеться про звичайну кропиву. До вересня кропива виростає досить високою. Ще набагато сильніше й абсолютно безкоштовне добриво під огірки, капусту, кабачки.
РЕКЛАМА
Але є одна умова — потрібно дочекатися того моменту, коли у кропиви почне обсипатися насіння, щоб ненароком не засіяти усю ділянку кропивою.
Насіння з кропиви потрібно збити палицею. Рослину зірвати або скосити, перенести на свою ділянку. А далі є два шляхи.
РЕКЛАМА
Перший — зняти верхній шар ґрунту, закласти рослини кропиви (близько 20 см висотою), а потім засипати зверху землею.
Другий — кропиву порубати й розкидати по поверхні майбутньої грядки під огірки. В такому вигляді грядка має перезимувати. А навесні грядку перекопати. Огірки будуть забезпечені добривом.
РЕКЛАМА
Робити це можна у вересні, а також у жовтні — поки є кропива.
Раніше ми розповідали, як позбутися пенька у саду та що робити з падалицею яблук та груш на ділянці.